Massachusetts

poleć serwis drukuj
Witek Wilk...

Ewangelizator z Polski Witek Wilk wygłosił rekolekcje w Worcester i w Bostonie

09-30-2017

Witek Wilk jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, perkusistą, producentem muzycznym, kompozytorem, właścicielem studia nagrań oraz wydawnictwa muzycznego, ale przede wszystkim jest ewangelizatorem. Wraz z żoną Sylwią prowadzi fundację o nazwie „Fundacja zanim”, której celem jest szeroko pojęta ewangelizacja. Zgodnie ze słowami z Ewangelii św. Marka „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” (Mk 16, 15) jeździ po świecie i głosi słowo Boże, opowiadając o swoim nawróceniu i pomagając innym znaleźć drogę do Boga.

Charyzmatyczny ewangelizator w dniach 15-17 września głosił rekolekcje pod hasłem „Nowe życie” w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester. Witek Wilk gościł w polskiej parafii już po raz drugi – również rok temu jesienią parafianie mieli okazję posłuchać jego świadectwa wiary. W tym roku rekolekcjonista z Polski odwiedził także Boston. Przez trzy dni – od 22 do 24 września – można było posłuchać go w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.

JS

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com