Massachusetts

poleć serwis drukuj
Marty Walsh 18 września...

Burmistrz Bostonu Marty Walsh ubiega się o reelekcję

10-01-2017

Marty Walsh z Partii Demokratycznej sprawuje urząd burmistrza Bostonu od 2014 r. W tegorocznych wyborach, których data zaplanowana jest na 7 listopada, będzie ubiegał się o reelekcję. Co udało mu się osiągnąć przez ten czas i jakie są jego główne postulaty, jeśli chodzi o potrzebne w mieście zmiany? Czy w swoich planach uwzględnia potrzeby społeczności etnicznych? O tym m.in. była mowa na spotkaniu burmistrza Walsha z przedstawicielami mediów etnicznych, które odbyło się w Bostonie 18 września. W spotkaniu tym uczestniczył też „Biały Orzeł”.

Miasto marzeń?

Boston to wspaniałe miasto! Cieszę się, że jest tak różnorodne pod względem etnicznym. Musimy wykorzystać potencjał tkwiący w tej różnorodności, przecież to imigranci tworzyli historię tego miasta – powiedział Marty Walsh, który sam jest przecież synem irlandzkich imigrantów. Następnie pokrótce przedstawił główne punkty programu, które udało się zrealizować podczas jego kadencji, oraz zaprosił uczestników spotkania do dyskusji.

W 2014 r., wkrótce po objęciu stanowiska, burmistrz Walsh podpisał tzw. Trust Act – ustawę, która pozwala lokalnej policji odmówić współpracy z urzędem imigracyjnym w sprawie deportacji. W tym roku, kiedy wskutek decyzji prezydenta Trump zaostrzono przepisy antyimigracyjne, burmistrz Walsh pojawił się na lotnisku Logan, bo okazać poparcie dla imigrantów.

W 2030 roku odbędą się uroczyste obchody 400-lecia istnienia miasta. Jedną z inicjatyw burmistrza Walsha podjętych z myślą o tej rocznicy jest projekt Imagine Boston 2030. Jest to część opracowywanego po raz pierwszy od 50 lat kompleksowego planu rozwoju miasta. Projekt zakłada cztery główne cele, które stały się też priorytetowymi elementami polityki rozwoju miasta, wdrażanej podczas kadencji burmistrza Walsha. Są to: podwyższenie jakości życia mieszkańców Bostonu, zapewnienie zrównoważonego wzrostu ekonomicznego, promowanie zdrowego stylu życia w trosce o środowisko oraz inwestowanie w infrastrukturę miejską oraz kulturę. Realizacji tych celów ma służyć powiększenie zasobów mieszkaniowych oraz stworzenie większej przestrzeni do prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju biznesu, a także innowacje i ulepszenie w zakresie systemu komunikacji miejskiej oraz systemu szkolnictwa.

Mieszkania, szkoły, bezpieczeństwo

Miasto dynamicznie się rozwija. Jest coraz więcej mieszkańców, którzy przecież potrzebują domów, szkół dla dzieci i miejsc pracy. Miasto musi sprostać tym potrzebom – mówił burmistrz Walsh podczas spotkania. Podczas dyskusji wskazał na główne cele, które chciałby zrealizować, jeśli wygra wybory. – Tanie mieszkalnictwo musi być bardziej dostępne. Sporo już uczyniliśmy w tym kierunku, ale nadal jest wiele do zrobienia – stwierdził, zapewniając, że rozumie sytuację mało- i średniozamożnych mieszkańców Bostonu, dla których wynajęcie mieszkania, nie mówiąc o jego kupnie, to często wydatek pochłaniający lwią część dochodów.

W centrum moich zainteresowań i dążeń znajdowały się i nadal będą się znajdować szkoły publiczne. Dzieci to nasza przyszłość, a to, jaka to będzie przyszłość, w dużej mierze zależy od edukacji, jaką otrzymają – powiedział Marty Walsh. Dodał, że należy zwrócić uwagę na potrzeby dzieci z rodzin imigrantów, które często nie znają biegle angielskiego. – Ten fakt nie może wpływać na ich edukację, wszyscy powinni mieć równe szanse – stwierdził. Burmistrz Walsh zadeklarował, że w ciągu najbliższej dekady na bostońskie szkoły publiczne chciałby przeznaczyć kwotę miliarda dolarów. Przejawem troski o młodzież ze strony burmistrza są też programy letnich aktywności dla dzieci i młodzieży, w ramach których m.in. niektóre obiekty sportowe miały przedłużone godziny otwarcia.

Ze strony przedstawicieli mediów padły pytania o bezpieczeństwo w mieście. – Pracujemy nad tym i nadal będziemy popracować – powiedział burmistrz Walsh. Warto zauważyć, że nie są to puste słowa – z jego inicjatywy m.in. w 2015 r. zakazano w Bostonie posiadania replik broni palnej. Ratusz ściśle też współpracuje z policją, jednocześnie starając się, by służby mundurowe były jak najbardziej zróżnicowane pod względem pochodzenia etnicznego ich członków, co pozwoli zwalczać szkodliwe i potencjalnie niebezpieczne uprzedzenia. Z danych statystycznych wynika, że przestępczość w mieście w ciągu ostatnich czterech lat zmalała.

To tylko nieliczne z wielu inicjatyw zrealizowanych przez burmistrza Walsha podczas jego kadencji oraz wybrane założenia, które chciałby wcielić w życie po wygranych wyborach. Warto zapoznać się ze szczegółowym programem wyborczym burmistrza Walsha oraz przeanalizować kompleksowo jego dotychczasowe osiągnięcia. Do wyborów został miesiąc. Wtedy okaże się, czy miasto marzeń kreowane przez Martina Walsha jest też miastem marzeń mieszkańców Bostonu.

wem

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com