Massachusetts

poleć serwis drukuj

Polska szkoła w Salem ma nowy budynek

09-12-2017

„Z wielką radością pragnę poinformować, że udało się nam załatwić nowy budynek dla naszej polskiej szkoły. Będziemy wynajmować pomieszczenia w amerykańskiej szkole – Carlton School przy 15 Skerry Street w Salem. Trwało to przez pewien czas, nie było łatwo, ale walczyliśmy. Warto było!” – informacja o tej treści dotarła do redakcji od pani Ewy Pawlik, dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki w Salem.

W listopadzie ubiegłego roku Polska Szkoła w Salem straciła możliwość prowadzenia zajęć w dotychczasowym budynku i aż do końca roku szkolnego 2016/2017 lekcje odbywały się w bardzo ciężkich warunkach. Informacja, że starania o wynajęcie budynku zakończyły się sukcesem, to świetna wiadomość zarówno dla uczniów, jak i dla ich rodziców. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowane jest na 16 września. O godz. 10:00 rano odbędzie się msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Salem, potem wszyscy udadzą się do nowej szkoły. Zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę w godz. 9:30 – 13:00.

JS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com