Massachusetts

poleć serwis drukuj

Seria koncertów plenerowych w Worcester

07-31-2017

100 imprez w 2017 roku – taki cel postawili sobie przedstawiciele władz miejskich w Worcester. Czy uda się go zrealizować? Zobaczymy, do końca roku zostało jeszcze trochę czasu, a na razie wakacyjny plan wydarzeń wygląda interesująco.

Od 22 czerwca, w każdy czwartek, na terenie Worcester Common Oval w ramach 8. edycji imprezy Out to Lunch Concert Series odbywają się plenerowe koncerty. W najbliższy czwartek, 10 sierpnia, wystąpi zespół Women of Worcester, 17 sierpnia będzie można posłuchać jazzu w wykonaniu Eduardo Ortiz Latin Jazz, a 24 sierpnia zapowiada się muzyczna podróż w czasie do lat 70. i 80. XX wieku z Boombox „The 70s and 80s Experience”. Natomiast w każdy piątek, aż do 29 września, w godz. 11:00 am – 2:00 pm w tym miejscu można kupić świeże warzywa i owoce od lokalnych farmerów.

js

wróć

Fotorelacje

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości Polski w Konsulacie RP w Nowym Jorku

We wtorek 14 listopada w siedzibie Konsulatu RP na Manhattanie odbyła się uroczystość z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nowe, przyjęte w tym roku motto polskiej służby zagranicznej brzmi: „Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej”. Jest to fragment przysięgi składanej przez żołnierzy AK. Słowa te odnoszą się do patriotyzmu, który jest nieprzemijającą wartością, co podkreślano również podczas wtorkowej ceremonii. Fot. Barbara Bilińska Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com