Massachusetts

poleć serwis drukuj
Kibice z zapartym...

Sportowe emocje jednoczą Polaków

04-09-2017

W niedzielę 26 marca polscy piłkarze rozegrali piąty mecz eliminacyjny do mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. Pokonali reprezentację Czarnogóry 2:1, umacniając tym samym swoją pozycję lidera w grupie – biało-czerwoni prowadzą w tabeli z dorobkiem 13 punktów, wyprzedzając plasującą się na drugiej pozycji Czarnogórę aż o 6 „oczek”. Z każdym wygranym meczem są o krok bliżej mundialu!

Bramki dla kadry Adama Nawałki zdobyli Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Aplauz zgromadzonych w Pułaski Hall kibiców, którzy dzięki transmisji meczu na żywo mieli okazję oglądać występ naszych sportowców, słychać było nawet na zewnątrz budynku.

– To był duży sukces! Przyszło ponad 100 osób! Cieszy mnie, że członkowie polskiej społeczności tak licznie przybyli do Pułaski Hall, żeby reprezentować i wspierać polskie dziedzictwo – wspólne kibicowanie polskiej drużynie narodowej. Atmosfera była wspaniała! Mnóstwo radości i sportowych emocji, zarówno wtedy, gdy padały gole, jak i gdy próby zdobycia bramki przez naszych kończyły się niepowodzeniem. Śpiewaliśmy, jedliśmy, piliśmy i przede wszystkim razem cieszyliśmy się z sukcesu naszych piłkarzy. Czuliśmy dumę. Naprzód, Polska! – opowiada Robert Lepecki, członek Rady Dyrektorów i przewodniczący komitetu ds. promocji w Polish Center of Discovery and Learning w Chicopee, które było współorganizatorem wydarzenia.

Wstęp na wydarzenie był wolny. Dla gości zostały przygotowane darmowe przekąski. Każdy kibic otrzymał breloczek do kluczy z logo Polskiego Centrum i otwieracz do puszek i butelek. – Mamy nadzieję, że następnym razem uda nam się zorganizować to tak, aby każdy gość otrzymał pamiątkową koszulkę. Poza tym odbyła się loteria, podczas której rozlosowano 25 nagród rzeczowych o łącznej wartości 1,000 dolarów. Natomiast w loterii 50/50 zwycięzca wygrał 180 dolarów – mówi Robert Lepecki.

– Słowa wdzięczności kieruję do Petera Novaka, bo to dzięki jego wizji polska piłka nożna mogła zagościć w zachodnim Massachusetts. Dziękuję także naszym sponsorom: Charter Oak Insurance and Financial Services, KAME Tool, Polish National Credit Union, Phoenix Manufacturing, Copernicus Agency, Bernat's Deli, Pulaski Hall i pani mecenas Marie Jablonski. Razem tworzymy zjednoczoną Polonię w zachodnim Massachusetts! – podsumowuje przedstawiciel Polskiego Centrum w Chicopee.

Zadowolony z przebiegu wydarzenie jest także Edward Bernat, właściciel Bernat’s Deli i prezes Pułaski Hall w Chicopee. – Jak na pierwszy raz, to był naprawdę duży sukces. Ludzie dobrze się bawili, atmosfera była świetna, a okrzyki radości po golach dla naszej drużyny słychać było w całym Chicopee! – mówi. Zapowiada, że podczas kolejnej transmisji zagospodarowana zostanie druga, mniejsza sala w Pułaski Hall. – Wiele osób przyszło z dziećmi. W czerwcu mecz będzie transmitowany tak jak poprzednio, w głównej sali, natomiast w mniejszej postawimy zamek dmuchany dla dzieci – dodaje.

Kolejny mecz fazy grupowej rozegrany zostanie w sobotę 10 czerwca. Polska na własnym boisku (stadion PGE Narodowy w Warszawie) zmierzy się z Rumunią. Transmisję tego meczu również będzie można obejrzeć w Pułaski Hall w Chicopee.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,679.html

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com