Massachusetts

poleć serwis drukuj
Kibice z zapartym...

Sportowe emocje jednoczą Polaków

04-09-2017

W niedzielę 26 marca polscy piłkarze rozegrali piąty mecz eliminacyjny do mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. Pokonali reprezentację Czarnogóry 2:1, umacniając tym samym swoją pozycję lidera w grupie – biało-czerwoni prowadzą w tabeli z dorobkiem 13 punktów, wyprzedzając plasującą się na drugiej pozycji Czarnogórę aż o 6 „oczek”. Z każdym wygranym meczem są o krok bliżej mundialu!

Bramki dla kadry Adama Nawałki zdobyli Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Aplauz zgromadzonych w Pułaski Hall kibiców, którzy dzięki transmisji meczu na żywo mieli okazję oglądać występ naszych sportowców, słychać było nawet na zewnątrz budynku.

– To był duży sukces! Przyszło ponad 100 osób! Cieszy mnie, że członkowie polskiej społeczności tak licznie przybyli do Pułaski Hall, żeby reprezentować i wspierać polskie dziedzictwo – wspólne kibicowanie polskiej drużynie narodowej. Atmosfera była wspaniała! Mnóstwo radości i sportowych emocji, zarówno wtedy, gdy padały gole, jak i gdy próby zdobycia bramki przez naszych kończyły się niepowodzeniem. Śpiewaliśmy, jedliśmy, piliśmy i przede wszystkim razem cieszyliśmy się z sukcesu naszych piłkarzy. Czuliśmy dumę. Naprzód, Polska! – opowiada Robert Lepecki, członek Rady Dyrektorów i przewodniczący komitetu ds. promocji w Polish Center of Discovery and Learning w Chicopee, które było współorganizatorem wydarzenia.

Wstęp na wydarzenie był wolny. Dla gości zostały przygotowane darmowe przekąski. Każdy kibic otrzymał breloczek do kluczy z logo Polskiego Centrum i otwieracz do puszek i butelek. – Mamy nadzieję, że następnym razem uda nam się zorganizować to tak, aby każdy gość otrzymał pamiątkową koszulkę. Poza tym odbyła się loteria, podczas której rozlosowano 25 nagród rzeczowych o łącznej wartości 1,000 dolarów. Natomiast w loterii 50/50 zwycięzca wygrał 180 dolarów – mówi Robert Lepecki.

– Słowa wdzięczności kieruję do Petera Novaka, bo to dzięki jego wizji polska piłka nożna mogła zagościć w zachodnim Massachusetts. Dziękuję także naszym sponsorom: Charter Oak Insurance and Financial Services, KAME Tool, Polish National Credit Union, Phoenix Manufacturing, Copernicus Agency, Bernat's Deli, Pulaski Hall i pani mecenas Marie Jablonski. Razem tworzymy zjednoczoną Polonię w zachodnim Massachusetts! – podsumowuje przedstawiciel Polskiego Centrum w Chicopee.

Zadowolony z przebiegu wydarzenie jest także Edward Bernat, właściciel Bernat’s Deli i prezes Pułaski Hall w Chicopee. – Jak na pierwszy raz, to był naprawdę duży sukces. Ludzie dobrze się bawili, atmosfera była świetna, a okrzyki radości po golach dla naszej drużyny słychać było w całym Chicopee! – mówi. Zapowiada, że podczas kolejnej transmisji zagospodarowana zostanie druga, mniejsza sala w Pułaski Hall. – Wiele osób przyszło z dziećmi. W czerwcu mecz będzie transmitowany tak jak poprzednio, w głównej sali, natomiast w mniejszej postawimy zamek dmuchany dla dzieci – dodaje.

Kolejny mecz fazy grupowej rozegrany zostanie w sobotę 10 czerwca. Polska na własnym boisku (stadion PGE Narodowy w Warszawie) zmierzy się z Rumunią. Transmisję tego meczu również będzie można obejrzeć w Pułaski Hall w Chicopee.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,679.html

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
11-20-2018
Film „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” w Ritz V Movie Theater
11-21-2018
Gala bokserska w Dorchester
11-22-2018
Obiad z okazji Święta Dziękczynienia w Klubie „Sobieski”
11-23-2018
Koncert Piotra Rubika w Ft. Lauderdale
11-23-2018
Koncert Piotra Rubika z zespołem i solistami w Klubie Polonez w North Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com