Massachusetts

poleć serwis drukuj
Ola Magdziak Lopes – Zawsze bardzo...

„Mam na tę walkę plan A, B i C”

08-30-2016

17 września w Polsce w ERGO Arenie w Gdańsku podczas gali boksu Polsat Boxing Night o tytuł mistrzyni świata i pas federacji WBC zawalczą Aleksandra Magdziak Lopes i Ewa Piątkowska. Będzie to pierwsza w historii kobieca walka o mistrzostwo świata federacji WBC organizowana na polskiej ziemi, a na ringu skrzyżują rękawice dwie Polki. Emocji na pewno nie zabraknie, a jak z nastrojem i przygotowaniami przed walką radzi sobie Ola? Zapytaliśmy ją o to.

„Biały Orzeł”: Walka już za trzy tygodnie. Jak Twoje nastawienie?

Ola Magdziak Lopes: Świetnie! Zaczęliśmy przygotowania już w dobrej formie po ostatniej walce, więc jest to kwestia tylko podszlifowania formy i kondycji. Będę gotowa na 100% na tę walkę.

Od Twojej ostatniej walki (30 lipca) nie minęło zbyt wiele czasu – to dobrze czy źle? Jaki to ma wpływ na Twoją formę, tryb przygotowań?

To ani nie jest źle, ani dobrze. Po prostu musiałam odpowiednio dostosować tryb przygotowań, żeby znaleźć wystarczającą ilość czasu na odpoczynek, podciągnięcie kondycji i przygotowanie techniczne, bo Ewa ma inny styl walki niż moja ostatnia rywalka. Mam doskonały sztab – mój mąż zawsze zajmuje się przygotowaniami technicznymi, a trener od kondycji zawsze bardo dobrze planuje moje przygotowanie siłowe i wytrzymałościowe, tak więc ja jedynie muszę się skupić na wprowadzeniu tego planu w grę.

Co sądzisz o swojej przeciwniczce? Jak myślisz, jakie są jej atuty, a w czym Ty masz lub będziesz miała podczas walki przewagę?

Myślę, że w ringu na moją korzyść będzie działała moja postura, większa niż sylwetka Ewy, siła i doświadczenie. Ewa być może będzie trochę szybsza i bardziej ruchliwa, ale będę w stanie to zneutralizować.

Czy to, że Twoja rywalka też jest Polką, ma dla Ciebie jakieś znaczenie?

Niekoniecznie, jedyne co się dla mnie liczy, to wygranie każdej walki, niezależnie skąd pochodzi rywalka.

Walka odbędzie się w Gdańsku, w Polsce, przed polską publicznością – cieszy Cię ta lokalizacja?

Tak, bardzo! Zawsze bardzo chciałam walczyć w Polsce i cieszę się niezmiernie, że to dojdzie do skutku. Poza tym moje ostatnie 6 walk odbyło się na naszym zapleczu i miałam już ochotę na walkę na wyjeździe, gdzieś poza granicami USA. To jest zupełnie inna atmosfera.

Ewa Piątkowska zapowiada, że postara się o to, że będziesz się przed nią cofać i obiecuje, że zdobędzie pas. Jak to skomentujesz?

Mój poziom doświadczenia i umiejętności pozwalają mi walczyć na różne sposoby i zmieniać styl w trakcie walki. Mamy na tę walkę plan A, B i C. W pierwszych paru rundach dostosuję swój dystans, prędkość i zasięg tak, żeby moje ciosy dochodziły do celu. Jakkolwiek się ta walka nie potoczy, jesteśmy przygotowani i będę efektywna.

Piątkowska ma przydomek „Tygrysica”. Ty chyba nigdy nie posługiwałaś się żadną bokserską ksywką – myślisz, że czas to zmienić?

Nie, Ola mi wystarczy (uśmiech). W USA właściwie jest to uważane za ksywkę, bo nikt tu nie używa imienia „Ola” jako zdrobnienia od Aleksandra. Mnie z kolei to bardzo przypomina moje dzieciństwo, 16 lat, które spędziłam w Polsce, bo tak oczywiście mnie wszyscy tam nazywali i dalej nazywają, kiedy przyjeżdżam do Polski. Więc z przyjemnością słyszę „Ola”.

Życzę więc, żebyś usłyszała 17 września, że „pojedynek ten wygrywa Ola!”. Powodzenia!

Rozmawiała Joanna Szybiak

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com