Massachusetts

poleć serwis drukuj

Kolejna wygrana polskiej bokserki Oli Magdziak Lopes!

05-11-2016

Ola Magdziak Lopes Kolejne, 15....
Ola Magdziak Lopes Prawy sierpowy Oli...
Ola Magdziak Lopes Pojedynek był...

W czwartek 5 maja polska bokserka Ola Magdziak Lopes dostarczyła publiczności zgromadzonej w Melrose Memorial Hall wspaniałych sportowych emocji, w pięknym stylu wygrywając walkę, która była jej dwudziestą w karierze potyczką na zawodowym ringu.

„Biały Orzeł”: Gratuluję wspaniałej walki! Opowiedz o jej przebiegu.

Aleksandra Magdziak Lopes: Dziękuję. Walka była bardzo trudna. Zmierzyłam się z silną fizycznie przeciwniczką, która nie pozwalała mi nawet na krótką chwilę lenistwa w ringu. Ale właśnie tego się spodziewałam i wcześniejszy trening przygotował mnie na to. W rezultacie wszystko potoczyło się tak, jak tego chciałam. Schodziłam z linii jej ciosów, postawiłam na intensywną pracę nóg.

Czyli wygrałaś szybkością i sprytem?

Szybkością i zwinnością, tak, ale też inteligencją na ringu. W pierwszej rundzie dosięgnął mnie jeden cios, dość silny lewy sierpowy. Ale potem dostosowałam się do rytmu i reszta walki przebiegła zgodnie z moimi oczekiwaniami.

Walczyłaś pełne osiem rund.

Tak, końcowa punktacja przedstawia się następująco: 80-72, czyli osiem rund wygrane do zera w ocenie jednego z sędziów i dwa razy po 79-73, czyli dwóch sędziów przyznało mojej przeciwniczce jedną rundę.

Jak się czułaś wracając na ring po półrocznej przerwie?

Po ostatniej walce pod koniec października zrobiłam sobie małe wakacje, spędziłam święta w Polsce. Ale już od stycznia systematycznie trenowałam na sali treningowej, a podczas ostatnich czterech tygodni przed walką toczyłam sparingi. Czułam się dobrze, nie odniosłam żadnych kontuzji, sparingi były na wysokim poziomie, w ogóle cały obóz przygotowawczy przebiegł dość gładko.

Wygrana z trudną przeciwniczką przynosi chyba więcej satysfakcji?

To była moja dwudziesta zawodowa walka. W pewnym sensie ciężko mi się psychicznie sprężyć, gdy wiem, że mam się zmierzyć z łatwiejszym przeciwnikiem. Jestem na takim etapie, że potrzebuję wyzwania na ringu, przeciwnika na wysokim poziomie, żeby się zmobilizować. Prawda jest też taka, że lepszy przeciwnik sprawia, że walka jest bardziej atrakcyjna dla publiczności.

A czy w czwartek publiczność dopisała?

Było duże grono naszych fanów. Byłam przyjemnie zdziwiona, gdy wychodziłam na ring, bo miałam wrażenie, że cała sala mnie dopinguje. To była moja czwarta walka stoczona w Melrose, więc jest już stała grupa ludzi, którzy znają mój team i kibicują mi. Odniosłam wrażenie, że widzom się podobało i to sprawiło mi ogromną radość, bo satysfakcja z wygranej to jedno, ale gdy widzę, że publiczność jest zadowolona, to dla mnie dodatkowy bodziec do dalszego działania.

Jak wygląda w tej chwili – po tej dwudziestej, można powiedzieć jubileuszowej walce – Twoja pozycja w rankingach bokserskich?

Mam na koncie 15 wygranych, 3 przegrane i 2 remisy. Są różne rankingi bokserskie. W jednym z nich, komputerowym, niezależnym rankingu jestem na drugim miejscu na świecie w mojej kategorii wagowej, w innych plasuję się między miejscem drugim a szóstym.

Co jest Twoim głównym celem – pierwsze miejsce w tych rankingach czy raczej walka sama w sobie?

Norweżka, Cecilia Braekhus, która jest obecnie na pierwszym miejscu, uważana jest za najlepszą na świecie w ogóle, jeśli chodzi o boks kobiet. Nie wiem, czy kiedykolwiek dojdę do poziomu, żeby się z nią zmierzyć. Ale chciałabym ponownie walczyć o pas mistrzowski. Poza tym w Polsce jest zawodniczka, która mnie bardzo interesuje: Ewa Piątkowska, która zdobyła pas mistrzowski European Boxing Union. To najbardziej prestiżowy europejski tytuł i chętnie przeleciałabym się do Polski, aby zmierzyć się z nią o ten pas. Ponadto promotorzy byli bardzo zadowoleni z mojej czwartkowej walki i rozmawiamy o dużej gali boksu w lecie, podczas której moja walka byłaby walką wieczoru. Więc są różne plany, pomysły.

Widzę, że wyzwań i ochoty do ich podejmowania nie brakuje.

Ubóstwiam boks, ta dyscyplina sportu dalej sprawia mi wielką przyjemność. Nie znudziłam się jeszcze, nie wypaliłam. Mimo wysokiej pozycji w rankingach czuję, że nie osiągnęłam jeszcze wszystkiego, nie mam zamiaru i nie chcę spocząć na laurach. Na pewno jeszcze wiele wyzwań i wiele pracy przede mną. Zobaczymy, w jakim kierunku to się potoczy.

Mam nadzieję, że w kierunku kolejnych wygranych i tego właśnie Ci życzę.

Ja też mam taką nadzieję! Dziękuję.

Rozmawiała Joanna Szybiak

wróć
~mama
2016-05-11 18:51:07
Zgłoś do moderacji
Brawo Olu!! jestem z Ciebie dumna !

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com