Massachusetts

poleć serwis drukuj
djs Pączki z DJ's...

Najlepsze pączki w Bostonie?

01-20-2016

120 Boston St. – pod ten adres powinien się udać ktoś, kto chce skosztować prawdziwego, tradycyjnego polskiego pączka. Warto zapamiętać tę lokalizację, bo Tłusty Czwartek tuż, tuż, a DJ’s Market słynie ze swoich wypieków i podobno można tam kupić najlepsze pączki w Bostonie!

Tłusty Czwartek

Tłustym Czwartkiem nazywamy ostatni czwartek przed wielkim postem, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się. „W tłusty czwartek się swawoli, później czasem brzuszek boli” – pisał polski poeta Władysław Broniewski. Choć zalecane jest zachowanie pewnego umiaru w jedzeniu zapustowych przysmaków, żeby nie zmagać się potem z nieprzyjemnymi dolegliwościami, to jednak istnieje przesąd, według którego jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, musi liczyć się z tym, że w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Niby w przesądy nie powinno się wierzyć, ale może warto, tak na wszelki wypadek, uczynić tradycji zadość i zjeść 4 lutego (tego dnia w tym roku przypada Tłusty Czwartek) przynajmniej jednego pączka.

Pączki jak u babci

Podobno idealny pączek jest lekko zapadnięty i ma jasną obwódkę dookoła – to świadczy o tym, że smażony był na świeżym oleju. Czy właśnie tak wglądają pączki, które można kupić w DJ’s Market? – Tak, oczywiście, nasze pączki mają białe kółeczko wkoło! Ono znaczy, że pączek jest dobry – zapewnia Alina Morris, właścicielka DJ’s Market. Na co dzień w tych bostońskich delikatesach można kupić różne słodkości, między innymi też i pączki. – Robimy na przykład pączki malutkie, bez nadzienia, tylko posypane cukrem pudrem lub z czekoladową polewą na wierzchu. Są dobre, smakują naszym klientom, ale to nie są takie tradycyjne, polskie pączki. Ale oczywiście takie tradycyjne też robimy, wedle typowej, polskiej receptury, takiej, jak nasze babcie kiedyś używały. Jeśli twoja mama czy babcia robiła pączki, to znasz ten smak, ten zapach. Nasze pączki właśnie takie są! – opowiada Alina Morris. Według niej największą popularnością cieszą się pączki z nadzieniem malinowym. – Właśnie takich zamierzamy przygotować najwięcej na zapusty – mówi. Na pytanie, ile pączków sprzedaje się tylko tego jednego dnia, pani Alina po krótkim namyśle odpowiada, że każdego roku, w sam Tłusty Czwartek, DJ’s Market sprzedaje około tysiąca pączków! – Ale ludzie przychodzą też tydzień wcześniej czy tydzień później. Popyt na pączki mamy w zasadzie przez cały rok – dodaje.

Zjedz pączka!

Standardowy pączek ma od ok. 250 do 400 kalorii. Jednak warto pozwolić sobie tego jednego dnia na małe odstępstwo od bardzo zdrowego odżywiania. Tym bardziej, że nadmiar kalorii można łatwo spalić. Jeden pączek może nas kosztować np. ok. 40 minut biegu, 2 godziny odkurzania, 3 godziny spaceru lub 14 godzin czytania (np. „Białego Orła”, od deski do deski!). A czy w DJ’s Market faktycznie można kupić najlepsze pączki w Bostonie? Każdy powinien sam sprawdzić!

Joanna Szybiak

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com