Massachusetts

poleć serwis drukuj
Annissa jest...

Kandydatka z polskimi korzeniami Annissa Essaibi George w wyścigu o fotel burmistrza Bostonu: „Boston to mój dom!”

02-10-2021

Po objęciu władzy przez nowego prezydenta USA dotychczasowy burmistrz Bostonu Martin J. Walsh został mianowany na stanowisko sekretarza Departamentu Pracy w gabinecie Joe Bidena. W związku z tym powstał wakat – i bostończyków czekają wybory nowego gospodarza miasta.

Swoją kandydaturę zgłosiła już oficjalnie Annissa Essaibi George, obecnie radna miasta. – Boston to mój dom. Czuję się głęboko związana z tym miastem i chcę zrobić dla niego jeszcze więcej – tak w wydanym przez siebie komunikacie tłumaczy swoją chęć startowania w wyborach. – Boston potrzebuje burmistrza, który naprawdę zna to miasto i potrafi wsłuchać się w potrzeby ludzi – dodaje.

Dziadkowie Annissy byli imigrantami z Polski. Jej mama, a potem i ona, wychowywały się w Dorchester. Mimo że Annissa należy już do trzeciego pokolenia żyjącego w Ameryce, polskie tradycje są bliskie jej sercu. Jest dumna ze swych polskich korzeni oraz z przynależności do polonijnej społeczności Bostonu. To między innymi z jej inicjatywy od kilku lat z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na maszt przed bostońskim ratuszem wciągana jest polska flaga. Annissa należy też do Polskiego Klubu w Bostonie i tradycją stało się już, że to właśnie w tym miejscu co roku świętuje swoje urodziny.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com