Massachusetts

poleć serwis drukuj
Burmistrz Bostonu...
Gubernator Rhode...

Burmistrz Bostonu i gubernator Rhode Island w administracji nowego prezydenta

01-11-2021

Prezydent – elekt Joe Biden skończył kompletować swój nowy gabinet, który zgodnie z jego zapowiedziami ma zacząć pracę pełną parą już od dnia jego inauguracji. W jego składzie znaleźli się oficjale z Nowej Anglii – burmistrz Bostonu Martin J. Walsh i gubernator Rhode Island Gina Raimondo.

53-letni obecnie Marty Walsh urodził się w Bostonie, w dzielnicy Dorchester, w rodzinie imigrantów z Irlandii. Był działaczem związkowym – liderem związku zawodowego elektryków i metalowców w Bostonie. W 1997 roku wygrał wybory do Izby Reprezentantów stanu Massachusetts. Zasiadał w Izbie do 2014 roku, kiedy to został wybrany na burmistrza Bostonu, którą to funkcję sprawuje do tej pory. Joe Biden postanowił mianować go na stanowisko sekretarza Departamentu Pracy.

Gina Raimondo natomiast już drugą kadencję sprawuje funkcję gubernatora Rhode Island i jest pierwszą kobietą na stanowisku gubernatora w tym stanie. Wcześniej była skarbnikiem stanowym. Jest absolwentką Harvardu, gdzie studiowała ekonomię. W gabinecie nowego prezydenta będzie sekretarzem handlu.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w piątek, 8 stycznia, prezydent – elekt, ogłaszając nazwiska członków swojego gabinetu podkreślił, że będzie to historyczny i parytetowy rząd. – Będzie to pierwszy gabinet w historii, który będzie składał się równomiernie z kobiet i mężczyzn. Będzie to też pierwszy gabinet w historii z większością osób kolorowych. Po raz pierwszy kobieta została mianowana sekretarzem skarbu, mamy pierwszą afroamerykańską sekretarz obrony, pierwszego geja jako członka gabinetu oraz pierwszą rdzenną Amerykankę w roli sekretarza – wymieniał Joe Biden. Zapewnił, że nominowane zostały bardzo utalentowane osoby, które dzięki swym kwalifikacjom i sprawnym działaniom „wprawią Amerykę w ruch” i przywrócą zaufanie do rządu.

JLS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com