Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot....

Rodzice chłopca z Polski zbierają pieniądze na operację w Boston Children's Hospital i proszą: „Pomóżcie nam uratować synka”

12-30-2020

Oczekiwanie na narodziny dziecka to przeważnie dla rodziców niezwykle radosny czas. Niestety, radość rodziców Janka Nepelskiego została zburzona przez diagnozę, którą usłyszeli jeszcze przed urodzeniem się dziecka.

Krytyczna stenoza aortalna, dysfunkcja lewej komory serca, wada zastawki mitralnej, liczna fibroelastoza – tak brzmiała diagnoza, którą usłyszeli rodzice. Co to oznacza? Że serduszko chłopca w każdej chwili może nie wytrzymać pracy, jaką musi wykonywać. „Jaś miał dopiero przyjść na świat, a już czekała na niego śmierć! Niewyobrażalna rozpacz, kiedy czeka się na ukochane dziecko, jednocześnie drżąc ze strachu o jego życie” – piszą rodzice chłopczyka.

Jeszcze w brzuchu mamy Jaś przeszedł pierwszą operację: innowacyjny zabieg wewnątrzmacicznego poszerzenia krytycznie zawężającej się zastawki aortalnej. Na szczęście zabieg się udał, poród – choć niezwykle stresujący, dodatkowo przez pandemię – również przebiegł bez zakłóceń. Niestety już w drugiej dobie życia stan dziecka drastycznie się pogorszył i Jaś w trybie natychmiastowym został przetransportowany do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie dzielnie walczył o życie przez kolejne tygodnie. Mały wojownik tę walkę wygrał i na razie jego stan jest stabilny, ale w każdej chwili to może się zmienić. Jedyną szansą na życie dla półrocznego obecnie Jasia jest niezwykle skomplikowana operacja wady serca. Takiej operacji podjęli się wykonać specjaliści z Boston Children’s Hospital, jednak rodzice w tym celu muszą uzbierać milion złotych – tyle kosztuje życie ich dziecka. „Lekarze z Boston Children’s Hospital dali nam nadzieję, że skomplikowana wada serca może zostać skutecznie zoperowana, ale szansa na lepsze jutro to koszt miliona złotych! Jest to kwota, od której zależy wszystko, a która przewyższa nasze możliwości. W tej więc sytuacji musimy prosić Was, Kochani, o pomoc. Otwórzcie swoje serca, pomóżcie nam kolejny raz uratować synka” – proszą rodzice Janka na stronie fundacji Się Pomaga. 

Zbiórkę można wesprzeć poprzez stronę www.siepomaga.pl/jas-nepelski, tam też można znaleźć więcej informacji o Janku i jego walce z chorobą. Zbiórka trwa tylko do 12 stycznia!

opr. wem

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com