Massachusetts

poleć serwis drukuj

Coraz ładniej na Kelley Square w Worcester

12-14-2020

W ramach Projektu...
Ścieżka rowerowa na...
Chodnik na Madison...

Prace budowlane przy Projekcie Naprawy Kelley Square trwają od października 2019 r. i mimo pandemii COVID-19 nie zwalniają tempa. Ich koniec przewidziany jest na wiosnę 2021 r. Jak obecnie wygląda teren wokół Kelley Square?

Projekt Naprawy Kelley Square to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. Jego wartość szacowana jest na 14.7 milionów dolarów. Przewiduje on kompleksową modernizację terenu Kelley Square w Worcester, MA, a w założeniach projektu wzięto pod uwagę potrzeby wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących samochodami, jak i rowerzystów oraz pieszych, a także okolicznych mieszkańców i właścicieli zlokalizowanych nieopodal biznesów. Nowe rozwiązania usprawnią komunikację, zapewnią wszystkich uczestnikom ruchu większe bezpieczeństwo oraz zwiększą walory estetyczne modernizowanego terenu.

Usprawnienia dla kierowców

Głównym założeniem projektu było przekształcenie Kelley Square w hybrydowe rondo. Ponadto na przyległych ulicach Madison Street, Green Street, Harding Street zainstalowano nowe oświetlenie, utworzono ogólnodostępne ścieżki rowerowe, poprawiono zieleń miejską, a na północnej stronie Madison Street zwiększono również ilość miejsc parkingowych. Przy Arwick Avenue/Millbury Street/Harding Street powstało nowe rondo (oba ronda utworzyły coś na kształt fistaszka, patrząc z lotu ptaka). Na ulicach Millbury i Harding zmieniono kierunek ruchu tak, aby był zgodny z ruchem ronda na Kelley Square. Wszystkie te modyfikacje miały na celu usprawnienie ruchu. Ponadto na przełomie lata i jesieni zamontowano krawężniki i osłony dla samochodów ciężarowych, utworzona została infrastruktura dla pieszych, włączając w to teksturowane przejścia dla pieszych, rampy i prostokątne światła ostrzegawcze (światła RRFB). Cały teren został czytelnie oznakowany.

Z myślą o pieszych i rowerzystach

Jednym z założeń planu modernizacji terenu było utworzenie szlaku dla pieszych i rowerzystów. W jego ramach powstał chodnik dla pieszych, o szerokości 6 stóp (wzdłuż Madison Street aż 10 stóp), oraz ścieżka rowerowa, szeroka na 4 stopy. Ścieżkę rowerową wyznaczają czytelne i nowoczesne oznaczenia, pierwsze takie w Massachusetts. Dzięki wykonanym pracom ścieżka rowerowa zyskała ciągłość i łączność z ścieżką Blackstone River, która rozciąga się od Worcester, MA do Providence, RI. Rowerzyści oddzieleni są od zaparkowanych samochodów krawężnikiem i ceglaną strefę buforową, co zwiększa ich bezpieczeństwo. Przejścia dla pieszych zostały pokryte dekoracyjną cegłą. Wjazdy dla wózków inwalidzkich zostały odnowione i są zgodne ze standardami.

Mała architektura

Na czas budowy usunięto pomnik upamiętniający sierżanta Corneliuas F. Kelleya. Obecnie wrócił on na róg Vernon Street i Harding Street South. Ponadto w środku „Orzecha” zostały zainstalowane dwa granitowe kamienie wskazujące na lokalizacje historycznych Blackstone Canal i Lock 48. Zadbano też o dobre oświetlenie terenu. Latarnie wokół Kelley Square i Madison Street świecą jaśniej niż wcześniej i zwiększają widoczność oraz bezpieczeństwo przechodniów, rowerzystów i kierowców. Wokół ronda zamontowano nowe metalowe ławki, dzięki czemu teren zyskał walor rekreacyjny. Rekreacji sprzyja też zieleń, której pojawiło się więcej. Na prośbę mieszkańców na Kelley Square wróciła też choinka. Teraz jest postawiona w środku „Orzecha”.

Ostatnie poprawki

Projekt Naprawy Kelley Square realizowany jest z uwzględnieniem założeń projektu Polar Park i prywatnymi pracami rozbudowy prowadzonymi na Madison Street. Nadal trwają prace przy stadionie, dlatego MassDOT po konsultacji z władzami miasta zdecydował, by odłożyć ostatnie poprawki na północnej stronie Madison Street na później, tak aby miasto mogło zakończyć swoje prace bez uszkodzenia lub konieczności wymiany nowych chodników zainstalowanych przez MassDOT.

Pod koniec listopada zakończono prace Projektu Naprawy Kelley Square w tym sezonie. Zakończenie prac betonowych na Madison Street nastąpi na wiosnę 2021 r., przed dniem otwarcia stadionu.


Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej projektu mass.gov/worcesterkelley-square-improvement-project. Dodatkowe pytania i komentarze dotyczące projektu mogą być przesyłane pod adres: kelleysqproj.worcester@dot.state.ma.us.

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com