Massachusetts

poleć serwis drukuj

Święty Mikołaj przybył do Webster

12-10-2020

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Polską Szkołę Sobotnią im. Marii Konopnickiej w Webster w sobotę, 5 grudnia, odwiedził św. Mikołaj. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, bardzo przeżywały odwiedziny Mikołaja i z wdzięczności, że o nich pamiętał, zaśpiewały piosenkę pt. „Zima, zima, zima, pada, pada śnieg...”.

Mikołaj bardzo ucieszył się z tej piosenki, obdarował dzieci słodyczami, a resztę prezentów obiecał zostawić pod choinką. Pamiętał też o nauczycielach i księdzu Grzegorzu, proboszczu Bazyliki św. Józefa w Webster, którym też ofiarował słodycze. – Obiecał, że wróci do nas za rok, bo spotkał tu same grzeczne dzieci – relacjonuje dyrektor Polskiej Szkoły w Webster Bożena Jaroszewska. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem Pasterze”, a św. Mikołaj po tradycyjnym „HO, HO, HO do zobaczenia za rok”, pożegnał się z wszystkimi.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com