Massachusetts

poleć serwis drukuj
Aby zachęcić...

Program testów na COVID-19 w Bostonie

11-03-2020

Wraz ze wzrostem zakażeń COVID-19 lokalne władze podejmują różne działania mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się epidemii. Powszechnie wiadomo, że nawet osoby nie mające objawów zakażenia mogą zarazić innych, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa (mycie rąk, noszenie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego), a także badanie się na obecność wirusa COVID-19.

Aby zachęcić mieszkańców Bostonu do regularnego robienia testów, władze miasta uruchomiły program Get The Test Boston. Skierowany jest on przede wszystkim do pracowników, którym przysługiwać będzie co 14 dni pełnopłatna godzina w ciągu godzin pracy na wykonanie testu. Czas ten nie będzie odliczany od przysługującego danej osobie urlopu ani nie będzie kwalifikowany jako chorobowe. Do programu dołączyły takie przedsiębiorstwa jak: Benjamin Franklin Institute of Technology, Boston Bruins, Boston Celtics, Boston Red Sox, Boston Main Streets, Bunker Hill Community College, Drift, Greater Boston Labor Council, MassChallenge, Nutter McClennen & Fish LLP, Rapid 7, Rise Construction Management, Roxbury Community College, Stop & Shop, Flour Bakery & Cafe, Myers & Chang, Sociedad Latina, Weber Shandwick, Soleil Restaurant, Emerson College, Boston Children's Hospital, TD Garden, The Greater Boston Chamber of Commerce, UNITE HERE Local 26 i Wayfair. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie https://www.boston.gov/health-and-human-services/boston-covid-19-testing-pledge.

Ilość zakażeń w mieście gwałtownie rośnie i sprawą zdrowia publicznego jest to, aby zwiększyć liczbę testów na COVID-19 wśród mieszkańców – poinformował burmistrz Martin J. Walsh. Dodał, że testowanie na masową skalę jest kluczowe, jeśli chodzi o zatrzymanie epidemii. Zaapelował do wszystkich mieszkańców o odpowiedzialną postawę i dziękował tym, którzy w ten sposób pomagają chronić nie tylko siebie i swoich bliskich, ale całą społeczność.

Obecnie w Bostonie działają dwa punkty, w których można wykonać bezpłatne testy na COVID-19, zlokalizowane na Central Square w East Boston i na Nubian Square w Roxbury. Punkty te są mobilne i co kilka tygodni ich lokalizacja będzie zmieniana, aby zwiększyć dostępność dla wszystkich mieszkańców. Ponadto w mieście działa ponad 30 placówek wykonujących testy. Ich listę można znaleźć na stronie: https://www.boston.gov/departments/public-health-commission/covid-19-testing-sites. Przed udaniem się do któregoś z nich zalecany jest kontakt telefoniczny w celu ustalenia, czy w danym punkcie test może wykonać np. osoba niemająca objawów lub nieposiadająca ubezpieczenia.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com