Massachusetts

poleć serwis drukuj
Bard poezji...

Paweł Piekarczyk w Bostonie

11-03-2020

W piątek, 23 października, w Bostonie wystąpił Paweł Piekarczyk. Artysta nie po raz pierwszy odwiedził to miasto i jest doskonale znany lokalnej Polonii.

Tym razem bard poezji śpiewanej w kameralnym gronie przybyłej na spotkanie Polonii opowiedział o celu swojej wizyty w Ameryce, o miejscach, które już odwiedził, i własnych spostrzeżeniach w związku ze zbliżającymi się w USA wyborami. Wykonał także kilka utworów nawiązujących do historii Polski. Koncert zorganizowany przez Klub Gazety Polskiej w Bostonie. Występ był transmitowany na żywo przez Facebook. Wcześniej Paweł Piekarczyk wystąpił w Ohio, Nowym Jorku i New Britain, a w kolejnych dniach udał się m.in. na Florydę.

opr. JLS


Paweł Piekarczyk to polski artysta, wykonujący poezję śpiewaną. W swej twórczości podejmuje tematykę historyczną, związaną m.in. z żołnierzami wyklętymi czy stanem wojennym. W 2017 roku został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przywracania pamięci o ofiarach zbrodni systemów totalitarnych”. Otrzymał również Odznakę Honorową i Medal Pamiątkowy Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża, a także Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Polonii w USA znany jest doskonale, choćby z cyklu koncertów „Podziemna Armia Powraca”.

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com