Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum...

Niedziela Papieska w Bostonie

10-22-2020

10 października był dniem kolejnego spotkania bostońskiej wspólnoty parafialnej. Niedzielę Papieską w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Bostonie poprzedziło spotkanie w Ogrodzie Maryi.

Dzieci zawiązały podwórkowe Koło Różańcowe, odmawiając różaniec w intencji pokoju na świecie i zakończenia pandemii koronawirusa. W spotkaniu wzięli udział m.in. uczniowie Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II. Po wspólnej modlitwie dzieci, młodzieży i dorosłych miała miejsce część towarzyska przy smacznym jedzeniu, o który zatroszczyły się mamy oraz proboszcz o. Jerzy Żebrowski, którego bigos, pojawiający się na polonijnych spotkaniach, stał się już daniem sławnym i wręcz kultowym. Informacje o kolejnych spotkaniach grup parafialnych i aktualny rozkład mszy św. oraz wskazówki, do jakich należy się stosować w związku z epidemią, można znaleźć w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej parafii.

JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com