Massachusetts

poleć serwis drukuj

Dzień Nauczyciela i Dyniowa Sobota w Sobotniej Szkole Języka Polskiego w Indian Orchard

10-22-2020

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Polskie sobotnie szkoły przez całe wakacje zmagały się z niepewnością, czy jesienią dzieci wrócą do szkolnych ławek i czy pandemia pozwoli na zajęcia stacjonarne. Na szczęście – udało się!

W Sobotniej Szkole Języka Polskiego w Indian Orchard, MA nauka wre, ale towarzyszy jej też dobra zabawa. W sobotę, 17 października, w placówce zorganizowano bliskie spotkanie z… dynią, królową jesiennych warzyw. Podczas „Dyniowej Soboty” uczniowie świetnie się bawili, malując dynie farbami, a potem dumnie pozowali do zdjęć, prezentując swoje dzieła. Tego dnia uczczono w szkole również Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom, podziękowali za trud wkładany w nauczanie języka polskiego oraz wręczyli im pamiątkowe dyplomy.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com