Massachusetts

poleć serwis drukuj
Joseph Nowak,...

W wieku 91 lat zmarł Joseph Nowak, wiceprezes Polskiego Klubu w Bostonie

10-07-2020

Joseph Nowak urodził się w Bostonie jako syn polskich imigrantów. Podczas wojny w Korei służył w armii amerykańskiej. Dorastał w polskiej dzielnicy w Bostonie i przez prawie całe swoje życie był związany z Polskim Klubem. Co więcej, pamiętał dzień otwarcia Polskiego Klubu – było to dokładnie 1 września 1939 roku, a Joe miał wtedy 10 lat.

Byłem jeszcze dzieckiem, ale pozwolono mi wziąć udział w otwarciu – wspominał tamtą uroczystość w rozmowie z „Białym Orłem” rok temu, dzieląc się opowieściami o ówczesnym polonijnym życiu oraz refleksjami na temat tego, jak na przestrzeni lat zmieniała się polonijna społeczność w Bostonie. Uwielbiał przesiadywać w Polskim Klubie nad szklaneczką sherry, rozmawiając z przyjaciółmi i innymi członkami Polskiego Klubu. Jego odejście jest dużą stratą dla lokalnej Polonii, wraz z nim bezpowrotnie odeszła część historii.

Joe był wdowcem po Ann Bingham, pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę – kuzynostwo: Geraldine McCarthy, Bob McCarthy, Susan Orlando i Patrice Litvay.

Ze względu na panującą epidemię Covid-19 i wprowadzone w związku z nią ograniczenia, nie będzie ceremonii pożegnalnej w domu pogrzebowym. Pochówek, z zachowaniem wojskowego ceremoniału, odbędzie się w poniedziałek, 12 października, o godz. 10:30 na Massachusetts National Cemetery w Bourne.

JLS

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com