Massachusetts

poleć serwis drukuj
W niedzielę, 27...

Pożegnanie absolwentów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster

10-05-2020

W niedzielę, 27 września, uczniowie klasy ósmej Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster oficjalnie pożegnali się z nauką w szkole. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza św. w Bazylice św. Józefa w Webster w intencji absolwentów: Daniela Gronek, Julii Jachimczyk, Oli Jaroszewski, Mathew Pianka, Darii Piwowarczyk, Adrianny Roszkowski i Natalii Sudyka. Po mszy rozdane zostały świadectwa, dyplomy, nagrody i upominki.

Był to wyjątkowo trudny rok, rok, w którym trzeba było stawić czoła trudnościom i wyzwaniom związanym między innymi z epidemią koronawirusa, zdalnym nauczaniem, brakiem spotkań w szkole, wspólnych występów i zabaw. Jednak daliśmy radę i w końcu przyszedł ten wyczekiwany przez naszych ośmioklasistów moment pożegnania ze szkołą – mówiła podczas uroczystości pożegnalnej dyrektor szkoły Bożena Jaroszewska. Wyraziła też nadzieję, że uczniowie po latach wspominać będą z rozrzewnieniem to wszystko, co w szkole przeżyli, akademie, konkursy recytatorskie, jasełka czy wycieczki szkolne. – Moment pożegnania to trudna chwila, ale zarazem wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego. Dlatego życzę wam, drodzy absolwenci, by to, co od jutra stanie się treścią waszego życia, było jak najlepsze, byście się nie zawiedli na ludziach, żebyście się spotykali ze sprawiedliwością i serdecznością, i aby doświadczenia zdobyte w polskiej szkole dodały wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu – zakończyła.

Spotkanie było też okazją do podziękowania rodzicom absolwentów za współpracę i zaangażowanie w działalność szkoły przez te osiem lat. – Szczególne podziękowania złożyliśmy Oli Gronek i Kasi Piance. – Oli za te wszystkie lata pracy w szkole jako nauczycielka, dyrektorka, zastępca dyrektorki, za wszystkie oprawy muzyczne naszych akademii i za pomoc w prowadzeniu szkoły. Kasi za prowadzenie finansów szkoły, za wieloletnie pełnienie funkcji przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego, za organizowanie naszych wycieczek, zakup nagród i upominków na nasze konkursy i za pomoc w organizacji naszych zabaw – wymienia dyrektor Jaroszewska, dodając: „Dziękujemy, jesteśmy ogromnie wdzięczni za wieloletnią współpracę!”.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1237.html

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com