Massachusetts

poleć serwis drukuj
Podczas spotkania...

Gratka dla fanów genealogii

10-05-2020

Dokumenty dostępne w archiwach sądowych dotyczące spraw spadkowych i rodzinnych mogą być cennym źródłem wiedzy dla kogoś, kto interesuje się genealogią lub prowadzi poszukiwania genealogiczne.

O korzystaniu z tych źródeł opowie Lori Landers-Carvalho, Esq., pracująca jako asystentka w sądzie spadkowym w hrabstwie Hampden. Spotkanie z nią, zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Genealogiczne w Massachusetts we współpracy z Biblioteką Publiczną w Chicopee, odbędzie się w czwartek 15 października. Ze względu na pandemię będzie miało ono miejsce w przestrzeni wirtualnej – za pośrednictwem aplikacji Zoom. Początek planowany jest na godz. 6:30 pm.

Podczas spotkania Lori Landers-Carvalho opowie o różnych rodzajach akt sądowych i informacjach, jakie można w nich znaleźć (m.in. dotyczących rozwodów, zmiany imienia lub nazwiska, testamentów itp.). Wyjaśni też, w jaki sposób można zyskać do nich dostęp. Po wykładzie przewidziany będzie czas na zadawanie pytań.

Żeby dostać link do spotkania, należy wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa, pisząc na adres: .

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com