Massachusetts

poleć serwis drukuj

20. Turniej Golfa w Chicopee

10-01-2020

Dochód z wydarzenia...
Fot. Richard Pinkos
Fot. Richard Pinkos
Fot. Richard Pinkos
Fot. Richard Pinkos
Fot. Richard Pinkos

W poniedziałek, 28 września, na malowniczych polach golfowych Ludlow Country Club odbył się turniej golfowy. Była to jubileuszowa, 20. edycja dorocznego wydarzenia, organizowanego przez Polskie Centrum Naukowe w Chicopee.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa turniej udało się zorganizować, a spotkanie przy golfie było okazją nie tylko do gry w tę grę, ale również do nawiązania ciekawych znajomości. Jednym z punktów programu była też loteria z atrakcyjnymi nagrodami. – Pogoda nas nieco zaskoczyła i nie była to miła niespodzianka, bo padał deszcz, ale uczestnicy turniej byli podekscytowani i zmotywowani do gry. Cieszymy się, że dołączył do nas burmistrz Chicopee John Vieau, a kolejną niespodzianką było to, że to właśnie jego drużyna wygrała turniej! – relacjonuje Joanne Gruszkos, przewodnicząca Rady Dyrektorów Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee, dziękując wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia.

Dochód z turnieju przeznaczony zostanie na wsparcie Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee, które mimo trudnych czasów realizuje swą misję, którą jest zachowanie polskiego dziedzictwa w Ameryce. Historia zapisana w przedmiotach znajdujących się w zasobach Polskiego Centrum jest wyjątkowa i ważna, zwłaszcza dla kolejnych pokoleń Polaków żyjących w USA, którzy dzięki temu mogą dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie ich przodków oraz poznać kulturę i historię ich ojczystego kraju. Osoby zainteresowane działalnością Polskiego Centrum zachęcamy do odwiedzenia strony www.polishcenter.net.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com