Massachusetts

poleć serwis drukuj
Stefan z żoną...
Stefan chce jak...
tefan z żoną...
Stefan (drugi od...

Polonia dla Stefana

09-10-2020

Jak często życzymy sobie zdrowia, zwłaszcza w ostatnich czasach? Niestety, nie wszystkim dane jest nim się cieszyć. Doświadczenie to dotknęło niedawno także rodzinę Gadecki z zachodniego Massachusetts.

Irena i Ryszard Gadeccy od wielu lat uczestniczą w życiu lokalnej Polonii, udzielając się w różnych organizacjach (m.in. PNA Lodge 525 czy konkurs Miss Polonia Massachusetts), biorąc udział w polonijnych wydarzeniach i samemu je współorganizując – w tym również imprezy charytatywne i zbiórki na rzecz osób potrzebujących pomocy. Dziś pomocy potrzebuje ich syn, Stefan, oraz jego rodzina.

23 lipca br. u syna Ireny i Ryszarda, Stefana, została zdiagnozowana najbardziej agresywna forma nowotworu mózgu – glejak wielopostaciowy IV stopnia (Grande lV Glioblastoma). Stefan przeszedł już operację, podczas której znaczna część guza została usunięta i wkrótce rozpocznie chemioterapię.

W wyniku nacisku masy guza na nerw wzrokowy Stefan w znacznej mierze stracił wzrok, a w związku z tym możliwość prowadzenia samochodu i zdolność do pracy. Obecnie on, jego żona i dwie córeczki stoją w obliczu nie tylko konieczności walki z chorobą, ale także zupełnej reorganizacji życia codziennego i konieczności ponoszenia znacznych kosztów finansowych związanych z leczeniem.

W związku z obecną sytuacją spowodowaną przez COVID-19 i ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe zorganizowanie typowej akcji charytatywnej przez PNA Grupę 525, jednak gorąco apelujemy do Polonii o pomoc. Irena i Ryszard zawsze angażowali się w działalność na rzecz Polonii, zawsze byli skłonni do pomocy, nie szczędzili swojego czasu ani pracy i teraz jest czas byśmy jako Polonia to odwzajemnili – apeluje Dorota Wolański, prezes PNA Grupy 525 w Holyoke, MA.

 

Rodzina Gadecki będzie wdzięczna za wsparcie duchowe i modlitwę w tych ciężkich chwilach. Jeśli ktoś ma możliwość okazania wsparcia również finansowego, może to zrobić poprzez:

1) wpłatę na stronie GoFundMe w zbiórce „Miracle for My Brother” założonej przez siostrę Stefana, Sabinę: www.gofundme.com/f/amiracleformybrother

2) wpłatę na konto w PNCU dla Stefan i Caitlin Gadecki

3) przesyłkę na adres:
Stefan Gadecki
PO Box 1037
653College Hwy
Southwick, MA 01077-9998

Jako redakcja „Białego Orła” dołączamy się do tego apelu i zachęcamy Czytelników oraz całą Polonię, by wesprzeć w miarę swych możliwości Stefana i jego rodzinę. Każdy, nawet mały gest solidarności, ma znaczenie!

WEM

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com