Massachusetts

poleć serwis drukuj
Na zdj. Festiwal...

Jesień w polskiej parafii w Worcester

09-08-2020

Co roku sezon letni w Nowej Anglii obfitował w polskie festiwale, festyny i dożynki, a imprezą, która niejako wieńczyła ten okres, był doroczny Jesienny Festiwal Parafialny, organizowany na przełomie września i października w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA.

Niestety, w tym roku festiwal się nie odbędzie. „Ze względu za epidemię jesteśmy zmuszeni do odwołania naszego parafialnego festiwalu, który zwykle ma miejsce w pierwszy weekend października” – poinformował parafian proboszcz, ks. Ryszard Polek, na łamach cotygodniowego biuletynu, dodając, że zorganizowana zostanie jednak loteria pieniężna i do wszystkich rodzin wysłane zostaną losy z prośbą o zakup lub rozprowadzenie wśród swoich znajomych i przyjaciół.

Jednak pozytywną informacją jest to, że zwyczajne życie parafialne powoli wraca do normy. Msze św. odbywają się regularnie, choć uczestnicy muszą stosować się do reżimu sanitarnego (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk itd.). Nabożeństwa w dalszym ciągu transmitowane są na żywo na parafialnym kanale na YouTube.

Od września wróciły też spotkania biblijne – pierwsze po wakacjach odbyło się we wtorek, 8 września, po wieczornej mszy św. – oraz spotkania mężczyzn św. Józefa, które będą miały miejsce co miesiąc, w drugi czwartek miesiąca. W piątki spotykać się będzie Grupa Miłosierdzia, rozważająca tajemnicę Bożego miłosierdzia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie parafii www.olcworcester.com.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com