Massachusetts

poleć serwis drukuj
Parada,...

Doroczna Parada Pułaskiego w Northampton w tym roku się nie odbędzie

09-07-2020

Z jednej strony życie stopniowo wraca do normy znanej sprzed pandemii Covid-19, z drugiej – wciąż obowiązuje mnóstwo restrykcji i wytycznych mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotyczy to zwłaszcza imprez masowych i innych wydarzeń, w których z reguły bierze udział spora ilość osób. Niestety, w związku z pandemią Covid-19 odwołana została tegoroczna Parada Pułaskiego w Northampton, MA.

Parada, przechodząca co roku na początku października ulicami Northampton, ma ponad 30-letnią tradycję. Uroczystość zawsze rozpoczyna się mszą św. w kościele St. Elizabeth Ann Seton, następnie biało-czerwony pochód wyrusza spod kościoła do Parku Pułaskiego, gdzie obok obelisku poświęconego bohaterskiemu generałowi ma miejsce tradycyjna ceremonia wieńcząca paradę. Organizatorem dorocznej uroczystości jest Komitet Dziedzictwa Polskiego w Northampton. W Paradzie rokrocznie licznie uczestniczy Polonia z Northampton i okolic. Wygląda jednak na to, że najwcześniej okazję do świętowania w tej formie będziemy mieć w przyszłym roku. Wstępnego terminu parady w przyszłym roku i dalszych szczegółów można się spodziewać, jak informują organizatorzy, wiosną 2021 r.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com