Massachusetts

poleć serwis drukuj
Wykładowcą podczas...

Polskie Towarzystwo Genealogiczne w Massachusetts zaprasza na wirtualne spotkanie

08-26-2020

Księgi parafialne i rejestry są wspaniałą kopalnią wiedzy nie tylko o naszych przodkach, ale również o ich stylu życia, relacjach społecznych, tradycjach, religijnych praktykach i obrzędach, epidemiach dotykających daną ludność – o całej lokalnej społeczności. Jednak trzeba wiedzieć, jak można korzystać z tego dobrodziejstwa.

Właśnie temu zagadnieniu poświęcone będzie spotkanie zaplanowane na sobotę, 26 września, współorganizowane przez Polskie Towarzystwo Genealogiczne w Massachusetts oraz Bibliotekę Publiczną w Chicopee. Ze względu na wciąż panującą epidemię spotkanie odbędzie się w przestrzeni wirtualnej, poprzez aplikację Zoom. Rozpocznie się o godz. 1:30 pm i potrwa do godz. 3:00 pm.

Wykładowcą będzie David Ouimette, autor książki „Finding Your Irish Ancestors: A Beginner’s Guide”, mający bogate doświadczenie w prowadzeniu poszukiwań genealogicznych w różnych krajach. Jego prezentacja, wraz z towarzyszącymi jej materiałami dodatkowymi pokaże uczestnikom, jak docierać do polskich ksiąg parafialnych, aby odkryć ich ogromną wartość genealogiczną. Jako przykład posłuży ewidencja z miejscowości Wójtowa, małej rolniczej wsi w Małopolsce. Zaprezentowane zostaną sprawdzone metodologie badawcze i specjalne programowanie arkuszy kalkulacyjnych, dzięki czemu z polskich rejestrów parafialnych sprawny poszukiwacz genealogicznej prawdy będzie w stanie wycisnąć każdą kroplę wiedzy.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zgłosić chęć uczestnictwa e-mailem na adres . W odpowiedzi zwrotnej przesłany zostanie program spotkania oraz zaproszenie do aplikacji Zoom na dzień przez terminem spotkania.

Więcej informacji o wydarzeniach planowanych przez Polskie Towarzystwo Genealogiczne w Massachusetts można znaleźć na stronie www.pgsma.org.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com