Massachusetts

poleć serwis drukuj
Będzie to...

Polskie Centrum Naukowe w Chicopee zaprasza na 20. doroczny Turniej Golfa

08-24-2020

Wiele imprez w tym roku nie odbyło się ze względu na epidemię koronawirusa, jednak życie – również to towarzysko-kulturalne – wraca powoli do normy. W poniedziałek, 28 września, na malowniczych polach golfowych Ludlow Country Club (1 Tony Lema Drive, Ludlow, MA) odbędzie się turniej golfowy. Będzie to jubileuszowa, 20. edycja dorocznego wydarzenia, organizowanego przez Polskie Centrum Naukowe w Chicopee, a dochód przeznaczony będzie na wsparcie funkcjonowania właśnie tej instytucji.

Celem Polskiego Centrum w Chicopee jest zachowanie polskiego dziedzictwa w Ameryce. Historia zapisana w przedmiotach znajdujących się w zasobach Polskiego Centrum jest wyjątkowa i ważna, zwłaszcza dla kolejnych pokoleń Polaków żyjących w USA, którzy dzięki temu mogą dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie ich przodków oraz poznać kulturę i historię ich ojczystego kraju. Zwłaszcza w tych trudnych czasach wsparcie dla miejsca takiego, jak to, jest niezwykle ważne, wręcz kluczowe, by mogło ono przetrwać przez kolejne lata.

Golfowa rozrywka będzie jednak okazją nie tylko do spędzenia dnia na grze i do wsparcia Polskiego Centrum, ale też do nawiązania ciekawych znajomości i networkingu. W programie przewidziana jest też loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Opłata za udział w turnieju wynosi $120 od osoby. W cenę wliczony jest lunch i obiad. Informacje i zapisy: Mike Minkos, 413-427-6688, .

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com