Massachusetts

poleć serwis drukuj

Święto Matki Boskiej Zielnej w Bostonie

08-24-2020

Fot....
Fot....
Fot....

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana też świętem Matki Boskiej Zielnej, jest największym i prawdopodobnie również najstarszym świętem maryjnym chrześcijaństwa.

Tego dnia ludzie, przynosząc do świątyni wiązanki zbóż, owoców i roślin, dziękują Matce Bożej Wniebowziętej za pomoc w ciężkiej pracy na roli, za opiekę nad ludźmi i za zebrane plony. Święto to obchodzone jest 15 sierpnia, a w Polsce darzone jest przez przywiązanych do tradycji wiernych szczególną estymą. Zadość tej tradycji, mimo pandemii, uczyniono też w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. Na mszę świętą, która została odprawiona w sobotę, 15 sierpnia, kilka parafianek przyniosło wiązanki kwiatów, które podczas uroczystości poświęcił proboszcz polskiej parafii o. Jerzy Żebrowski.

JLS

 

 

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com