Massachusetts

poleć serwis drukuj
W ramach systemu...

Bluebikes dostępne za darmo w czasie pandemii dla pracowników wybranych branż

08-12-2020

Burmistrz Bostonu Martin J. Walsh ogłosił, że rowery miejskie Bluebikes na czas pandemii będą dostępne za darmo dla pracowników wybranych branż, m.in. sklepów spożywczych, aptek lub restauracji.

Uprawnieni pracownicy mogą skorzystać z programu umożliwiającego im bezpłatne korzystanie z rowerów miejskich. Karnet, wydawany na okres 90 dni, umożliwi wielokrotne wynajęcie roweru na 60 minut (bezpłatnie), po tym czasie naliczana będzie normalna stawka. Stanowić ma to bezpieczną alternatywę dla transportu publicznego. W ramach systemu Bluebikes dostępnych jest ponad 3,500 rowerów na 330 stacjach w Bostonie oraz w okolicznych miastach: Cambridge, Everett, Somerville i Brookline.

Bluebikes stanowią świetną metodę szybkiego transportu na małe odległości za pomocą roweru na terenie naszego miasta. Chcemy, aby ta możliwość była jeszcze bardziej dostępna dla niektórych z naszych najważniejszych pracowników – powiedział burmistrz Walsh.

Aby skorzystać z darmowego karnetu, trzeba się zarejestrować tutaj: https://www.boston.gov/departments/boston-bikes/bluebikes

Na podanej stronie można znaleźć więcej informacji o programie i systemie Bluebikes.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com