Massachusetts

poleć serwis drukuj
W szkołach...

Czy ponad 100 nauczycieli z Worcester jesienią wróci do pracy?

06-17-2020

Koniec roku szkolnego – w tym roku wyjątkowego, będącego ze względu na konieczność przeniesienia edukacji do internetu nie lada wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów – został chyba przez wszystkich powitany z ulgą. Uldze towarzyszy nadzieja, że jesienią szkolne życie wróci do normy. Jednak czy dla wszystkich?

Ponad setka nauczycieli, uczących w szkołach publicznych w Worcester, na koniec roku szkolnego ku swemu zaskoczeniu, nie otrzymała przedłużenia kontraktów. Jeśli chodzi o nauczycieli, którzy nie mają statusu profesora, nie jest to coś niezwyczajnego, choć zdziwienie może budzić duża ilość nieprzedłużonych kontraktów oraz forma, w jakiej to uczyniono – część z nich o tym fakcie została poinformowana drogą e-mailową.

W szkołach publicznych w Worcester w roku szkolnym 2019/2020 zatrudnionych było ok. 1,900 nauczycieli. Cięcia etatów mogą wynikać z szukania w budżecie oszczędności, jednak niewykluczone, że jesienią pojawią się oferty pracy dla nauczycieli.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com