Massachusetts

poleć serwis drukuj

Rasizm jako kryzys zdrowia publicznego

06-17-2020

W piątek, 12 czerwca, burmistrz Bostonu Martin J. Walsh wydał specjalne oświadczenie, w którym potępił zdecydowanie wszelkie przejawy rasizmu oraz zdefiniował rasizm jako kryzys zdrowia publicznego, zagrażający mieszkańcom.

Chcemy okazać wsparcie afroamerykańskiej społeczności i razem z nimi dążyć do ukształtowania w pełni równego społeczeństwa w naszym mieście – powiedział burmistrz Bostonu, zapowiadając zmiany, jakie w najbliższym czasie mają zostać wprowadzone w mieście. Dotyczyć one będą m.in. sposobu działania policji, bardziej szczegółowej kontroli i analizy wszelkich przypadków użycia siły przez funkcjonariuszy, a także zmian procedur w tym zakresie.

Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich 6 lat przestępczość w Bostonie zmalała o 30%, a policjanci dzięki sprawnym akcjom usunęli z ulic ponad 5,000 sztuk broni. – Zależy nam na dialogu społecznym, na tym, by nasze działania były klarowne i by dzięki temu siły porządkowe cieszyły się zaufaniem społeczeństwa, któremu służą – powiedział komisarz bostońskiej policji William Gross.

Ponadto burmistrz ogłosił 10-punktowy plan reform społecznych, skierowanych do społeczności afroamerykańskiej i latynoskiej, mających na celu wyrównanie szans i nierówności społecznych.

JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com