Massachusetts

poleć serwis drukuj
103-letnia Jennie...

Polska babcia podbija internet

06-03-2020

Koronawirus jest niebezpieczny dla wszystkich, ale seniorzy i osoby przewlekle chore są szczególnie narażeni na ryzyko powikłań i wskutek tego śmierci. Jednak wśród nich także są osoby, które wygrywają walkę z Covid-19. Jedną z takich osób jest 103-letnia Jennie Stejna z Massachusetts.

U seniorki, która przebywała w domu opieki Life Care Center w Wilbraham, zakażenie koronawirusem zdiagnozowano w kwietniu. 103-latka miała niewielką gorączkę. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku na Covid-19 pani Stejna została odizolowana od pozostałych mieszkańców placówki. Stan seniorki zaczął się pogarszać na tyle, że spodziewano się najgorszego. Rodzina 103-latki zadzwoniła do niej, by się z nią pożegnać. Jednak 13 maja nastąpił przełom. Seniorka wyzdrowiała, stając się tym samym pierwszą pensjonariuszką z domu opieki w Wilbraham, która zwalczyła koronawirusa (oprócz niej zarażonych jest jeszcze ok. 30 osób). 103-latka miała nietypowe życzenie dotyczące uczczenia tego zwycięstwa – ale personel placówki nie miał serca jej odmówić i dzięki temu Jennie Stejna mogła delektować się zimnym piwem, które uwielbiała pić przed laty.

Historia dziarskiej 103-latki obiegła media amerykańskie, o jej wyzdrowieniu pisano również w Polsce, bowiem wnuczka kobiety zdradziła, że jej babcia ma polskie korzenie. Czy to właśnie polskie geny pomogły jej zwalczyć chorobę? Tego nie wiemy, ale życzymy pani Stejna dużo zdrowia na dalsze lata życia!

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com