Massachusetts

poleć serwis drukuj
Na wsparcie mogą...

Nowy program zainicjowany przez władze Bostonu ma na celu ulepszenie infrastruktury ulicznej w mieście

06-02-2020

Epidemia koronawirusa i wprowadzenie w związku z tym wielu ograniczeń, a następnie ich znoszenie w taki sposób, by przywrócić „normalność”, nie powodując jednocześnie zagrożenia dla zdrowia publicznego, wymaga wielopłaszczyznowego podejścia. Władze Bostonu podały do wiadomości, że w mieście wdrożony zostanie nowy program, „Healthy Streets”.

Bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich mieszkańców Bostonu jest dla nas priorytetem – zapewnia burmistrz Martin J. Walsh, dodając, że założeniem nowego programu jest wprowadzenie usprawnień w zakresie transportu i przestrzeni społecznej, które mają na celu ułatwiać mieszkańcom i przedsiębiorcom dostosowanie się do obecnych realiów i wciąż obowiązujących nakazów w związku z epidemią przy jednoczesnym, możliwie najbardziej optymalnym, wzięciu pod uwagę ich potrzeb.

Usprawnienia zostaną wprowadzone między innymi w zakresie lepszej komunikacji bardziej odległych dzielnic miasta z centrum. Służyć temu mają zmiany w systemie komunikacji publicznej (dłuższe kursy niektórych linii autobusowych) oraz system bezpiecznych i wygodnych ścieżek rowerowych. Na wsparcie mogą liczyć też restauracje i punkty serwujące żywność, tak aby w pełni, a zarazem w bezpieczny sposób, wykorzystana została możliwość serwowania posiłków w tzw. ogródkach lub na patio, kiedy już będzie można wznowić taką działalność.

Szczegółowe założenia planu można znaleźć na stronie boston.gov/healthy-streets.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com