Massachusetts

poleć serwis drukuj
Wyniki badania...

Bezpłatne badania na Covid-19 dla wszystkich mieszkańców Bostonu

05-18-2020

W piątek, 15 maja, burmistrz Bostonu wraz z Massachusetts General Hospital (MGH) i Miejską Komisją ds. Zdrowia Publicznego (BPHC) przedstawił wyniki badań przeprowadzonych na reprezentatywnej grupie mieszkańców niewykazujących objawów koronawirusa.

Do udziału w badaniu zaproszono 5,000 osób, w tym mieszkańców East Boston, Roslindale i Dorchester. Ostatecznie przebadano 750 osób. Okazało się, że co dziesiąty test dał wynik pozytywny, a w 2.6% przypadków wykryto przeciwciała świadczące o tym, że dana osoba już wcześniej bezobjawowo przeszła zakażenie Covid-19. Najwyższy odsetek w obu przypadkach był w Dorchester. Wyniki badania pozwalają zakładać, że znaczna część mieszkańców Bostonu – być może nawet 90% – nie miała jeszcze styczności z wirusem. To oznacza, że przy kolejnych fazach odmrażania gospodarki i powrotu do normalnej aktywności trzeba zachować daleko idącą ostrożność i przestrzegać zaleceń dotyczących zakrywania ust i nosa, zachowywania dystansu społecznego, ograniczenia wyjść na zakupy i bez wyższej konieczności.

Burmistrz Walsh zapowiedział także przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa na coraz większą skalę. Przypomniał, że obecnie takie badanie można wykonać w ponad 20 placówkach na terenie Bostonu oraz że testy na Covid-19 są bezpłatne dla wszystkich mieszkańców miasta, niezależnie o posiadanego przez nich lub nie ubezpieczenia medycznego oraz ich statusu imigracyjnego. Listę placówek wykonujących testy w Bostonie można znaleźć tu: https://www.boston.gov/departments/public-health-commission/map-covid-19-testing-sites.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com