Massachusetts

poleć serwis drukuj
Imprezy masowe...

Zakaz imprez masowych będzie obowiązywał w Bostonie aż do 7 września

05-15-2020

W związku z pandemią koronawirusa zakaz organizacji imprez masowych w Bostonie będzie obowiązywał przez całe lato, do 7 września br. włącznie – poinformował burmistrz miasta Marty Walsh.

 – Planujemy wdrażać stopniowo strategię otwierania miasta i wracania do normalnego życia i wiem, że to ogłoszenie może być w związku z tym rozczarowujące dla mieszkańców i organizatorów imprez. To była trudna decyzja, ale w naszej ocenie konieczna dla ochrony zdrowia publicznego – powiedział burmistrz Bostonu, dodając, że ma nadzieję, że spotka się to ze zrozumieniem mieszkańców i organizacji odpowiedzialnych za imprezy.

Imprezy masowe takie jak koncerty, parady, festiwale niosą ze sobą ryzyko zgromadzenia dużej ilości osób, przy czym zachowanie dystansu społecznego byłoby bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. W tej chwili obowiązuje nadal zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób oraz zakaz organizacji jakichkolwiek wydarzeń, które mogłyby skutkować zgromadzeniem większej ilości osób.

Władze miasta zachęcają, aby w miarę możliwości przenieść planowane wydarzenia do wirtualnego świata – jako przykład podają doroczny Marsz dla Pokoju organizowany w Dniu Matki. Również w Filharmonii Bostońskiej nie odbędzie się doroczny koncert z okazji 4 lipca – w zamian za to obejrzeć będzie można transmisję online pod hasłem „A Boston Pops Salute to Our Heroes”, co będzie miało na celu uhonorowanie wszystkich, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com