Massachusetts

poleć serwis drukuj

Parafianie z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester łączą się w wirtualnej modlitwie

05-15-2020

Modląc się przy...
Modląc się przy...
Modląc się przy...

Ze względu na epidemię Covid-19 zamknięte zostały szkoły, kościoły i wiele instytucji. Ich działalność przeniosła się jednak do wirtualnego świata. Jedną z parafii, które co niedziela transmitują na żywo mszę świętą, jest polska parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester.

Na czas epidemii w ramach akcji „Modlimy się w domu” parafianie przygotowali w swoich domach domowe ołtarzyki, przy których przeżywają mszę św. transmitowaną za pośrednictwem parafialnego kanału na YouTube. Więcej zdjęć można znaleźć na stronie parafii www.olcworcester.com.

JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com