Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum WEM

Zespół Krakowiak przeniósł cotygodniowe próby do… internetu!

05-15-2020

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do przeniesienia części naszych codziennych aktywności do wirtualnego świata. Pracujemy zdalnie, dzieci uczestniczą w lekcjach on-line, zakupy robimy przez internet… Ale co z rozrywką, z naszymi pasjami?

Zespół Krakowiak z Bostonu śpieszy z podpowiedzią! W każdy czwartkowy wieczór odbywają się próby tańca. A na czas pandemii w scenę do tańca zmieniają się mieszkania tancerzy i tancerek. Uczestnicy łączą się ze sobą poprzez aplikację Zoom. Podczas prób pokazywane i ćwiczone są podstawowe kroki i techniki tańca, nie ma choreografii ani tańców w parach. Kwarantanna i konieczność pozostawania w domach ogranicza naszą aktywność fizyczną, więc warto skorzystać z okazji do odrobiny ruchu, w dodatku w tanecznych rytmach! To może być ciekawy sposób na spędzenie czwartkowego wieczoru zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Osoby zainteresowane uczestnictwem powinny się skontaktować z dyrektor artystyczną zespołu Andreą Haber: .

JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com