Massachusetts

poleć serwis drukuj
Ubezpieczenia...

Health Connector ze względu na epidemię koronawirusa otwiera ponownie możliwość zapisania się na ubezpieczenie

03-22-2020

Aby upewnić się, że każdy, kto chce uzyskać dostęp do ubezpieczenia obejmującego usługi medyczne związane z leczeniem koronawirusa, będzie miał taką możliwość, Massachusetts Health Connector ogłosił 11 marca br., że nieubezpieczeni mieszkańcy stanu mogą do 25 kwietnia 2020 r. zapisać się na ubezpieczenie. Tym samym uruchomione zostało drugie, trwające 45 dni, okienko ubezpieczeniowe. Pierwotnie powszechne zapisy na ubezpieczenie na ten rok trwały od 1 listopada 2019 r. do 23 stycznia 2020 r.

6 marca Wydział ds. Ubezpieczeń ogłosił, że w związku z pandemią koronawirusa ubezpieczyciele zdrowotni w Massachusetts są zobowiązani do pokrycia kosztów badań i leczenia dla osób ubezpieczonych, które mogą być dotknięte zakażeniem COVID-19. Health Connector ponownie uruchomił zapisy na ubezpieczenie, aby mieć pewność, że każdy obawiający się zakażenia koronawirusem będzie miał dostęp do potrzebnych testów i badań, bez obaw o finanse.

Zgodnie z wytycznymi Wydziału ds. Ubezpieczeń Health Connector powiadomi wszystkich, którzy w pierwszym terminie zapisali się na ubezpieczenie, że ich ubezpieczenie, niezależnie od opcji, jaką wybrali, w całości i bez dodatkowych kosztów pokrywa badania i leczenie w związku z potencjalnym zakażeniem koronawirusem.

Koronawirus stanowi znaczące i rosnące zagrożenie dla zdrowia publicznego, a rolą Massachusetts Health Connector jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do badań, leczenia i innych powiązanych usług w razie potrzeby – powiedział Louis Gutierrez, dyrektor wykonawczy Massachusetts Health Connector. – Z naszych szacunków wynika, że aż 97% mieszkańców jest objętych ubezpieczeniem zdrowotnym, zatem prawie każdy w Massachusetts rozumie wartość i korzyści wynikające z ubezpieczenia, ale jeśli ktoś jeszcze z różnych przyczyn się nie ubezpieczył i rozważa rejestrację teraz, zachęcamy do tego, by skorzystać z otwartego okienka i się ubezpieczyć – dodaje.

Zazwyczaj jedyną porą roku, w której każdy może uzyskać dostęp do ubezpieczenia, to okres od listopada do stycznia, kiedy to trwają powszechne zapisy na ubezpieczenie. Jednak ze względu na zagrożenie dla zdrowia publicznego stworzone przez koronawirus i zwiększone zainteresowanie publiczne profilaktyką i leczeniem, Health Connector otwiera rejestrację dla nieubezpieczonych mieszkańców do 25 kwietnia.

Rezydenci, którzy potrzebują ubezpieczenia zdrowotnego, mogą zadzwonić pod numer (877) MA-ENROLL ((877) 623-6765), aby uzyskać dostęp do rejestracji i przejść do MAhealthconnector.org, gdzie należy wypełnić wniosek. Po wypełnieniu wniosku okaże się, czy dana osoba kwalifikuje się na program ConnectorCare, oferujący tanie plany ubezpieczeniowe, pokrywające jednak bez dodatkowych kosztów leczenie na koronawirus. Ci, którzy nie kwalifikują się na ConnectorCare, mają możliwość wyboru ofert aż od 9 ubezpieczycieli, oferujących ok. 50 różnych planów ubezpieczeniowych. O pomoc w złożeniu wniosku można się zwrócić również do lokalnych, certyfikowanych doradców ubezpieczeniowych.

Promocja


Massachusetts Health Connector

Massachusetts Health Connector jest ogólnostanowym systemem ubezpieczeń zdrowotnych, a obecnie służy aż 325.000 osobom prywatnym i małym przedsiębiorcom, zapewniając ubezpieczenia zarówno zdrowotne, jak i pokrywające opiekę stomatologiczną. Mieszkańcy Massachusetts, którzy nie mają ubezpieczenia zdrowotnego od pracodawcy lub innego podmiotu, mogą wybrać plan ubezpieczeniowy dopasowany do ich potrzeb oraz możliwości finansowych. Ponadto dzięki programowi ConnectorCare mieszkańcy spełniający kryterium dochodowe mogą uzyskać dostęp do ubezpieczenia, które obejmuje niskie składki i współpłacenie, a także brak potrąceń. Dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego dla osób fizycznych i małych firm można znaleźć na stronie internetowej Health Connector: MAhealthconnector.org.

wróć

Fotorelacje

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy w Amerykańskiej Częstochowie

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy z Nowego Jorku, New Jersey i Connecticut oraz z Chicago przybyli do Amerykańskiej Częstochowy, aby oddać hołd Maryi Jasnogórskiej oraz św. Janowi Pawłowi II. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com