Massachusetts

poleć serwis drukuj
Etap szkolny...

Konkurs recytatorski w Webster

03-22-2020

Wiosna to już tradycyjnie czas konkursów recytatorskich odbywających się co roku w polskich szkołach w Massachusetts i Rhode Island. Konkursy odbywają się najpierw na poziomie szkolnym, a laureaci z poszczególnych szkół biorą udział w międzyszkolnym finale konkursu. Co roku konkursom towarzyszy inny motyw przewodni. W tym roku tematem konkursu recytatorskiego miało być hasło „Papież w naszych, myślach, sercach i pamięci” – w hołdzie Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę urodzin.

W sobotę, 7 marca, odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster, która miała być również gospodarzem międzyszkolnego finału, zaplanowanego na 21 marca. – Niestety ze względu na zagrożenie zarażenia koronawirusem finał konkursu międzyszkolnego, który miał się odbyć w naszej szkole 21 marca, zostaje przeniesiony na kolejny rok szkolny, o dokładnym terminie powiadomimy – informuje Bożena Jaroszewska, dyrektor Polskiej Szkoły w Webster.

Uczniowie PSS w Webster, biorący udział w szkolnej rywalizacji, podzieleni byli na sześć grup wiekowych. Zwycięzcami w swoich grupach zostali:

  • Grupa I: Julia Biela i Maksymilian Bujała;
  • Grupa II: Michelle Skrodzka, Anna Woźniak, Victoria Kaczorowska;
  • Grupa III: Sophia Nolle, Anthony Stasiewicz, Bella Kiciliński;
  • Grupa IV: Alec Jachimczyk, Adam Woźniak, Patrick Kaczorowski;
  • Grupa V:Gabriel Pianka, Antoni Witwicki, Aleksa Kruszewski;
  • Grupa VI: Julia Jachimczyk, Jakub Witwicki, Marta Hellstrom.

Wszyscy uczestnicy wspaniale recytowali swoje wiersze i pokazali swoje artystyczne uzdolnienia. To był dzień pełen wspaniałych wzruszeń dla rodziców, nauczycieli i wszystkich przybyłych gości – relacjonuje pani dyrektor. Uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze, a laureaci dodatkowo nagrody finansowe.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy w Amerykańskiej Częstochowie

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy z Nowego Jorku, New Jersey i Connecticut oraz z Chicago przybyli do Amerykańskiej Częstochowy, aby oddać hołd Maryi Jasnogórskiej oraz św. Janowi Pawłowi II. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com