Massachusetts

poleć serwis drukuj
Etap szkolny...

Konkurs recytatorski w Webster

03-22-2020

Wiosna to już tradycyjnie czas konkursów recytatorskich odbywających się co roku w polskich szkołach w Massachusetts i Rhode Island. Konkursy odbywają się najpierw na poziomie szkolnym, a laureaci z poszczególnych szkół biorą udział w międzyszkolnym finale konkursu. Co roku konkursom towarzyszy inny motyw przewodni. W tym roku tematem konkursu recytatorskiego miało być hasło „Papież w naszych, myślach, sercach i pamięci” – w hołdzie Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę urodzin.

W sobotę, 7 marca, odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster, która miała być również gospodarzem międzyszkolnego finału, zaplanowanego na 21 marca. – Niestety ze względu na zagrożenie zarażenia koronawirusem finał konkursu międzyszkolnego, który miał się odbyć w naszej szkole 21 marca, zostaje przeniesiony na kolejny rok szkolny, o dokładnym terminie powiadomimy – informuje Bożena Jaroszewska, dyrektor Polskiej Szkoły w Webster.

Uczniowie PSS w Webster, biorący udział w szkolnej rywalizacji, podzieleni byli na sześć grup wiekowych. Zwycięzcami w swoich grupach zostali:

  • Grupa I: Julia Biela i Maksymilian Bujała;
  • Grupa II: Michelle Skrodzka, Anna Woźniak, Victoria Kaczorowska;
  • Grupa III: Sophia Nolle, Anthony Stasiewicz, Bella Kiciliński;
  • Grupa IV: Alec Jachimczyk, Adam Woźniak, Patrick Kaczorowski;
  • Grupa V:Gabriel Pianka, Antoni Witwicki, Aleksa Kruszewski;
  • Grupa VI: Julia Jachimczyk, Jakub Witwicki, Marta Hellstrom.

Wszyscy uczestnicy wspaniale recytowali swoje wiersze i pokazali swoje artystyczne uzdolnienia. To był dzień pełen wspaniałych wzruszeń dla rodziców, nauczycieli i wszystkich przybyłych gości – relacjonuje pani dyrektor. Uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze, a laureaci dodatkowo nagrody finansowe.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
04-04-2020
WDOWY
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com