Massachusetts

poleć serwis drukuj

Ostatnia szansa na pamiątkową cegiełkę!

03-09-2020

Dobiega końca druga edycja akcji „Buy-a-Brick”, prowadzonej przez fundację Polish American Heritage and Community Foundation (PAHCF) we współpracy z Polskim Klubem w Bostonie. W jej ramach można kupić pamiątkową cegiełkę, która zostanie wmurowana na skwerze Pułaskiego w Bostonie, na terenie otaczającym popiersie generała.

Na pamiątkowej cegle, o wymiarach 4 na 8 cali, można wygrawerować trzy linijki tekstu, maksymalnie po 15 znaków w każdej. W ten sposób można upamiętnić ważną dla danej osoby datę – np. urodzin lub ślubu, wpisać swoje imię i nazwisko lub imiona dzieci albo nazwę swojej firmy. W ten sposób można upamiętnić coś szczególnie istotnego, a zarazem pozostawić trwały ślad w Polskim Trójkącie w Bostonie. Koszt pojedynczej cegły to 100 dolarów. Cegły mogą być zamawiane poprzez www.pavelok.com/PulaskiParkBoston lub przez e-mail: thepahcf@gmail.com do 15 marca 2020 r.

Dochód z zakupu cegiełek zostanie przeznaczony na dalsze prace renowacyjne oraz zasili fundusz stypendialny PAHCF.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com