Massachusetts

poleć serwis drukuj
Parafia...

Polskie parafie w Massachusetts tradycyjnie już w każdy piątek Wielkiego Postu zapraszają na smaczne i zdrowe rybne obiady

03-09-2020

Idea serwowania wielkopostnych rybnych obiadów w kilku polskich parafiach w Massachusetts stała się już tradycją. Smaczne, zdrowe i niedrogie obiady sprzedawane w ramach tzw. Rybnych Piątków cieszą się popularnością nie tylko wśród lokalnej Polonii, ale też okolicznych mieszkańców i przyjezdnych, którym ta akcja ułatwia zachowanie religijnego nakazu powstrzymania się od pokarmów mięsnych w piątki podczas trwania Wielkiego Postu. Podobnie jak w poprzednich latach również w tym roku na obiad, którego głównym składnikiem jest ryba, zapraszają polskie parafie w Worcester, Dudley i Indian Orchard.

Worcester

Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester wraz z parafią Matki Bożej Częstochowskiej kolejny rok z rzędu w każdy piątek Wielkiego Postu przygotowują i serwują obiady, których głównym składnikiem jest ryba. Obiady są serwowane w godzinach 12:00–18:00. Danie składa się z ryby z rodziny dorszowatych (Haddock), podanej z frytkami i sałatką. Cena za posiłek wynosi 11 dolarów. Ponadto w ofercie jest domowa zupa, ciasta i napoje. Obiad można zjeść na miejscu lub kupić na wynos. Dochód ze sprzedaży obiadów zasili budżet polskiej szkoły.

Dudley

W parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley w ramach tzw. rybnych piątków podawana jest pieczona lub smażona ryba wraz z dodatkami. Obiady serwowane są w każdy piątek Wielkiego Postu w godzinach od 16:00 do 19:00. Cena za danie wynosi 12 dolarów (porcja dla osoby dorosłej) lub 6 dolarów (porcja dla dziecka).

Indian Orchard

Także w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard w czasie trwania Wielkiego Postu w każdy piątek (z wyjątkiem Wielkiego Piątku) można zjeść pełnowartościowy, a zarazem nie zawierający mięsa, posiłek. Obiady serwowane są w sali przy polskim kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy 25 Parker Street w godzinach od 16:00 do 19:00. Obiad można zjeść na miejscu lub zamówić na wynos. W menu znajduje się smażona lub pieczona ryba, frytki lub ziemniaki i sałatka colesław. Koszt dania to $12 za porcję dla osoby dorosłej i $5 za porcję dla dziecka poniżej 10. roku życia. Na miejscu prowadzona jest też sprzedaż artykułów garmażeryjnych: pierogów, gołąbków i kapusty. Można nie tylko zjeść smaczny i pożywny obiad w piątek, ale i zaopatrzyć lodówkę na kilka następnych dni!

Jeśli ktoś posiada informacje o podobnej akcji organizowanej przez parafię, prosimy o wiadomość na adres: .

JLS


Adresy parafii i godziny, w jakich serwowane są obiady:

DUDLEY
Parafia św. Andrzeja Boboli
54 West Main Street
16:00-19:00
Cena: $12 (dorośli) lub $6 (dzieci)

INDIAN ORCHARD
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
25 Parker Street
16:00-19:00
Cena: $12 (dorośli) lub $5 (dzieci do lat 10)

WORCESTER
Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej
34 Ward Street
12:00-18:00
Cena: $11

wróć

Fotorelacje

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy w Amerykańskiej Częstochowie

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy z Nowego Jorku, New Jersey i Connecticut oraz z Chicago przybyli do Amerykańskiej Częstochowy, aby oddać hołd Maryi Jasnogórskiej oraz św. Janowi Pawłowi II. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com