Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum...

Młodzież ze Szkoły Języka Polskiego w Bostonie pod pomnikiem „Partyzanci”

03-09-2020

Uczniowie najstarszych klas Szkoły Języka Polskiego w Bostonie w przeddzień Święta Żołnierzy Wyklętych, czyli w ostatnią sobotę lutego, spotkali się przy pomniku „Partyzanci” w południowym Bostonie.

Podczas tej wyjątkowej i uroczystej lekcji pt. ,,Chwała Bohaterom” słowo wstępne wygłosił o. Michał Socha, wikary parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. Z krótkim rysem historycznym tego święta zapoznał uczniów dyrektor Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie Jan Kozak. Uczniowie w hołdzie bohaterom walki o niepodległą Polskę po zakończeniu II wojny światowej na ziemiach Polski złożyli przed pomnikiem kwiaty i okolicznościową szarfę. Wspólna modlitwa i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” zakończyły tę piękną uroczystość. Nad sprawnym przebiegiem lekcji czuwała wychowawczyni kl. VIII Małgorzata Hurst z pomocą Katarzyny Płońskiej.

JS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com