Massachusetts

poleć serwis drukuj

Polacy z Bostonu w Komitecie „Suwerenni”

02-11-2020

Reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości wzbudza liczne kontrowersje. W Polsce regularnie odbywają się akcje protestacyjne przeciwko zmianom, które próbuje forsować rząd. Jednak reforma ma też zwolenników.

To właśnie z ich inicjatywy pod koniec stycznia 2020 r. zawiązał się komitet „Suwerenni”, do którego już należy kilkadziesiąt osób. Wśród nich są przedstawiciele bostońskiej Polonii – związani z Klubem Gazety Polskiej w Bostonie Lech Sobieszek – członek Prezydium MKS w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r., sygnatariusz Porozumienia Gdańskiego – 31 sierpnia 1980 r., członek Prezydium MKZ i Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, członek Klubu Gazety Polskiej w Bostonie, prześladowany i więziony w PRL, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Wiesław Wierzbowski – członek Prezydium Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność” w Olsztynie, internowany w stanie wojennym w Iławie i Kwidzynie, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Bostonie oraz Tadeusz Walkowiak – wiceprzewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Bostonie. 8 lutego br. przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie odbyła się demonstracja zwolenników reformy sądownictwa, zorganizowana przez Komitet „Suwerenni” oraz Kluby „Gazety Polskiej”.

JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com