Massachusetts

poleć serwis drukuj

Polacy z Bostonu w Komitecie „Suwerenni”

02-11-2020

Reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości wzbudza liczne kontrowersje. W Polsce regularnie odbywają się akcje protestacyjne przeciwko zmianom, które próbuje forsować rząd. Jednak reforma ma też zwolenników.

To właśnie z ich inicjatywy pod koniec stycznia 2020 r. zawiązał się komitet „Suwerenni”, do którego już należy kilkadziesiąt osób. Wśród nich są przedstawiciele bostońskiej Polonii – związani z Klubem Gazety Polskiej w Bostonie Lech Sobieszek – członek Prezydium MKS w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r., sygnatariusz Porozumienia Gdańskiego – 31 sierpnia 1980 r., członek Prezydium MKZ i Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, członek Klubu Gazety Polskiej w Bostonie, prześladowany i więziony w PRL, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Wiesław Wierzbowski – członek Prezydium Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność” w Olsztynie, internowany w stanie wojennym w Iławie i Kwidzynie, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Bostonie oraz Tadeusz Walkowiak – wiceprzewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Bostonie. 8 lutego br. przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie odbyła się demonstracja zwolenników reformy sądownictwa, zorganizowana przez Komitet „Suwerenni” oraz Kluby „Gazety Polskiej”.

JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com