Massachusetts

poleć serwis drukuj
Witold Gadowski i...

Witold Gadowski i Małgorzata Fechner Puternicka ponownie odwiedzą Boston

01-27-2020

W piątek, 6 marca 2020 r., Witold Gadowski i Małgorzata Fechner Puternicka po raz kolejny odwiedzą Boston. Spotkanie z Polonią odbędzie się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej (655 Dorchester Ave.) i rozpocznie się o godz. 19:00.

Witold Gadowski to znakomity polski dziennikarz i publicysta – wybitny analityk, wnikliwy obserwator, doskonały znawca i godny podziwu specjalista od procesów społeczno-politycznych i sceny politycznej III Rzeczypospolitej Polskiej, pisarz i poeta. Autor takich książek jak: „Wieża komunistów”, „Smak wojny”, „Dziennik chuligana”, „Lokal dla awanturnych", „Krew nie woda” czy „Szlag trafił” oraz napisanej wspólnie z Przemysławem Wojciechowskim „Tragarze śmierci”. Dziennikarz i reporter śledczy „Gazety Polskiej” i reporter telewizyjny, znany m.in. z programu „Superwizjer" czy materiałów telewizyjnych „Mafia paliwowa 1 i 2” (wraz z Przemysławem Wojciechowskim) i „Łowca smoków”. Natomiast redaktor Małgorzata Fechner Puternicka to autorka sensacyjnej książki – bestsellera „Magnum” oraz „Perełki PRL-u. Przeklinam ciebie Małgorzato”.

Oboje spotkali się z Polonią w Bostonie rok temu – w lutym 2019 r. Frekwencja dopisała, a uczestnicy byli bardzo zainteresowani poruszaną tematyką, dlatego wizytę warto powtórzyć – i oczywiście uzupełnić o nowe treści. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Nie bójmy się stać po stronie prawdy. Polonia Semper Fidelis”. W programie przewidziana jest relacja z I Marszu Polonii i Polaków do Auschwitz, opis przygotowań do II edycji marszu, zwiastun filmu „Świeci z Doliny Niniwy”, prezentacja książek i rozmowa na tematy aktualnych wydarzeń w Polsce. Red. Witold Gadowski zaprezentuje swoje książki „Boży pył codzienności" oraz „Szlag trafił”, natomiast red. Małgorzata Fechner Puternicka „Perełki PRL-u. Przeklinam ciebie Małgorzato” oraz powtórnie „Magnum”. Przewidziana jest dyskusja oraz czas na pytania i odpowiedzi.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com