Massachusetts

poleć serwis drukuj

Weterański opłatek w Bostonie

01-27-2020

Komendant Pl. #111...
Weteran Józef...
Jerzy Markiewicz i...

Doroczne spotkanie w weterańskiej Placówce #37 w Bostonie odbyło się 11 stycznia. Wśród gości obecni byli proboszcz parafii Matki Bożej w Bostonie i zarazem kapelan Pl. #37 o. Jerzy Żebrowski, były konsul honorowy RP w Bostonie Marek Leśniewski-Laas, weterani z  Pl. #111 w New Britain, CT i z Pl. #119 w Hartford, CT oraz członkinie Korpusu Pomocniczego Pań.

Był z nami również najstarszy weteran z Armii Andersa, Józef Soroko, który 6 stycznia 2020 ukończył 99 lat – relacjonuje Marek Stasiewicz. – Warto również nadmienić, że komendant Pl. #37 SWAP Wincenty Wiktorowski i I wicekomendant Jerzy Markiewicz wraz z weteranami z Pl. #37 SWAP w Bostonie w dowód uznania dla byłego Konsula Honorowego RP w Bostonie Marka Leśniewskiego-Laas wręczyli mu dyplom nadania godności Członka Honorowego Pl. 37 SWAP w Bostonie – dodaje pan Marek.

Jak zwykle atrakcją podczas spotkania była loteria fantowa. – Przy smacznym jedzeniu przygotowanym przez korpusianki i w miłej atmosferze bawiliśmy się przez kilka godzin – podsumowuje pan Marek.

Jak co roku tradycyjnie podczas opłatka weterańskiego zbierano fundusze dla niewidomych dzieci pozostających pod opieką Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. W tym roku, jak informuje Marek Stasiewicz, udało się zebrać 900 dolarów.

JS

Zdjęcia:

Komendant Pl. #111 z New Britain, CT Tadeusz Siłka i członkowie Placówek #111 i #119 z Hartford, CT

Weteran Józef Soroko, komendant Pl. #37 w Bostonie Wincenty Wiktorowski i komendant Pl. #119 z Hartford, CT Stanisław Świecki

Podczas spotkania Jerzy Markiewicz i Wincenty Wiktorowski wręczyli byłemu konsulowi honorowemu RP w Bostonie Markowi Leśniewskiemu-Lass dyplom Członka Honorowego Pl. 37 SWAP w Bostonie

 

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com