Massachusetts

poleć serwis drukuj

Weterański opłatek w Bostonie

01-27-2020

Komendant Pl. #111...
Weteran Józef...
Jerzy Markiewicz i...

Doroczne spotkanie w weterańskiej Placówce #37 w Bostonie odbyło się 11 stycznia. Wśród gości obecni byli proboszcz parafii Matki Bożej w Bostonie i zarazem kapelan Pl. #37 o. Jerzy Żebrowski, były konsul honorowy RP w Bostonie Marek Leśniewski-Laas, weterani z  Pl. #111 w New Britain, CT i z Pl. #119 w Hartford, CT oraz członkinie Korpusu Pomocniczego Pań.

Był z nami również najstarszy weteran z Armii Andersa, Józef Soroko, który 6 stycznia 2020 ukończył 99 lat – relacjonuje Marek Stasiewicz. – Warto również nadmienić, że komendant Pl. #37 SWAP Wincenty Wiktorowski i I wicekomendant Jerzy Markiewicz wraz z weteranami z Pl. #37 SWAP w Bostonie w dowód uznania dla byłego Konsula Honorowego RP w Bostonie Marka Leśniewskiego-Laas wręczyli mu dyplom nadania godności Członka Honorowego Pl. 37 SWAP w Bostonie – dodaje pan Marek.

Jak zwykle atrakcją podczas spotkania była loteria fantowa. – Przy smacznym jedzeniu przygotowanym przez korpusianki i w miłej atmosferze bawiliśmy się przez kilka godzin – podsumowuje pan Marek.

Jak co roku tradycyjnie podczas opłatka weterańskiego zbierano fundusze dla niewidomych dzieci pozostających pod opieką Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. W tym roku, jak informuje Marek Stasiewicz, udało się zebrać 900 dolarów.

JS

Zdjęcia:

Komendant Pl. #111 z New Britain, CT Tadeusz Siłka i członkowie Placówek #111 i #119 z Hartford, CT

Weteran Józef Soroko, komendant Pl. #37 w Bostonie Wincenty Wiktorowski i komendant Pl. #119 z Hartford, CT Stanisław Świecki

Podczas spotkania Jerzy Markiewicz i Wincenty Wiktorowski wręczyli byłemu konsulowi honorowemu RP w Bostonie Markowi Leśniewskiemu-Lass dyplom Członka Honorowego Pl. 37 SWAP w Bostonie

 

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com