Massachusetts

poleć serwis drukuj

Parafialne spotkanie opłatkowe w Bostonie

01-27-2020

Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....
Fot. O. J....

O. Jerzy Żebrowski, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie, często podkreśla, że wspólnota parafialna jest jak duża rodzina. A członkowie rodziny powinni się spotykać – i w niedzielę, 5 stycznia, była ku temu okazja.

Doroczne spotkania opłatkowe są już tradycją w polskiej parafii w Bostonie. Również w tym roku po mszy świętej spotkano się w Sali św. Jana Pawła II, gdzie przy smacznym jedzeniu, domowych wypiekach i w pozytywnej atmosferze uczestnicy spotkania spędzili udane popołudnie w polonijnym gronie. – Była piękna atmosfera i dużo prawdziwej radości – podsumowuje o. Jerzy, dodając, że jest wdzięczny wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swoją symboliczną cegiełkę do tego wydarzenia.

JS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com