Massachusetts

poleć serwis drukuj

Poświęcenie nowego prezbiterium i bożonarodzeniowy koncert w Salem

01-27-2020

W świątyni pojawił...
Uroczystości...
Fot. J. Strawiński
Fot. J. Strawiński
Fot. J. Strawiński
Fot. J. Strawiński

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 5 stycznia 2020 roku, nastąpiło poświęcenie nowego wystroju wnętrza sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem.

W świątyni pojawił się nowy, mierzący ponad dwa metry obraz Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”. – Rzuca się on w oczy od razu, gdy wchodzi się do kościoła, wskazując na charakter świątyni – podkreśla ks. Robert Będziński, rektor sanktuarium. Po bokach umieszczono obrazy heroldów Bożego Miłosierdzia: św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny. Nad prezbiterium znalazły się sceny z Golgoty, wzorowane na dziele średniowiecznego artysty El Greco. – Wewnątrz prezbiterium umieszczono nowe relikwiarze z relikwiami św. Jana Pawła II, siostry Faustyny, księdza Michała Sopocki, ks. Jana Vianneya, ks. Jerzego Sopoćki, Świętego Krzyża – wylicza ks. Będziński.

Poświęcenia dokonał biskup Mark O’Connell, biskup pomocniczy Archidiecezji Boston. W koncelebrowanej mszy św. uczestniczył również prowincjał Towarzystwa Chrystusowego ks. Jacek Walkiewicz. Po mszy św. odbył się doroczny, bożonarodzeniowy koncert pod kierunkiem Alicji Rekść. – Występowało siedem różnych zespołów parafialnych, rodzinnych, indywidualnych – wszyscy należący do naszego sanktuarium. Po koncercie cieszyliśmy się wspólnie poczęstunkiem – mówi ks. Robert, dodając, że ma nadzieję, że nowy wystrój kościoła zachęci pielgrzymów do wizyty w sanktuarium w Salem.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com