Massachusetts

poleć serwis drukuj

Poświęcenie nowego prezbiterium i bożonarodzeniowy koncert w Salem

01-27-2020

W świątyni pojawił...
Uroczystości...
Fot. J. Strawiński
Fot. J. Strawiński
Fot. J. Strawiński
Fot. J. Strawiński

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 5 stycznia 2020 roku, nastąpiło poświęcenie nowego wystroju wnętrza sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem.

W świątyni pojawił się nowy, mierzący ponad dwa metry obraz Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”. – Rzuca się on w oczy od razu, gdy wchodzi się do kościoła, wskazując na charakter świątyni – podkreśla ks. Robert Będziński, rektor sanktuarium. Po bokach umieszczono obrazy heroldów Bożego Miłosierdzia: św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny. Nad prezbiterium znalazły się sceny z Golgoty, wzorowane na dziele średniowiecznego artysty El Greco. – Wewnątrz prezbiterium umieszczono nowe relikwiarze z relikwiami św. Jana Pawła II, siostry Faustyny, księdza Michała Sopocki, ks. Jana Vianneya, ks. Jerzego Sopoćki, Świętego Krzyża – wylicza ks. Będziński.

Poświęcenia dokonał biskup Mark O’Connell, biskup pomocniczy Archidiecezji Boston. W koncelebrowanej mszy św. uczestniczył również prowincjał Towarzystwa Chrystusowego ks. Jacek Walkiewicz. Po mszy św. odbył się doroczny, bożonarodzeniowy koncert pod kierunkiem Alicji Rekść. – Występowało siedem różnych zespołów parafialnych, rodzinnych, indywidualnych – wszyscy należący do naszego sanktuarium. Po koncercie cieszyliśmy się wspólnie poczęstunkiem – mówi ks. Robert, dodając, że ma nadzieję, że nowy wystrój kościoła zachęci pielgrzymów do wizyty w sanktuarium w Salem.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com