Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot. Halina...

Jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster

01-17-2020

12 stycznia w Bazylice św. Józefa w Webster uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej  im. Marii Konopnickiej przedstawili świąteczny spektakl.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich  ponownie w świąteczny nastrój i pozwoliły jeszcze raz przeżyć ten wyjątkowy okres narodzenia Jezusa. Doskonale przygotowane  dzieci  w specjalnie przygotowanych kostiumach z wielkim przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzały swoje role i swym wspaniałym  występem po raz kolejny podbiły serca parafian w Webster i zaproszonych gości – relacjonuje dyrektor szkoły Bożena Jaroszewska.

Na zakończenie wierni razem z małymi aktorami zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. – Zabrzmiała tak donośnie i wyjątkowo, że  bardzo wzruszyła wszystkich – mówi pani dyrektor. Gromkie brawa otrzymane po występie były wyrazem uznania za piękne wykonanie przedstawienia.

opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1207.html

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com