Massachusetts

poleć serwis drukuj

Polonia w Nowej Anglii powitała Nowy Rok na hucznych zabawach sylwestrowych

01-07-2020

Podczas zabawy...
W Polskim Klubie w...
Fot. Archiwum S....
Polonijny sylwester...
Fot. Archiwum...
Elegancki wystrój...

Podobno jaki pierwszy dzień nowego roku, taki cały rok. Jak zatem najlepiej pożegnać stary i powitać nowy rok, aby przyniosło to dobrą wróżbę na nadchodzące dni? W tanecznych rytmach i z uśmiechem na twarzy! A w Nowej Anglii nie brakowało ku temu okazji.

W Polskim Klubie w Bostonie 31 grudnia bawiono się doskonale. Przy elegancko nakrytych stolikach i doskonałej muzyce powitano nowy rok w szampańskich nastrojach. Zabawa sylwestrowa odbyła się również w sali św. Jana Pawła II przy 655 Dorchester Ave. w Bostonie. Imprezę prowadził Dj Mariusz (Mariusz Wierzbicki, który był też odpowiedzialny za organizację zabawy). Wszyscy świetnie się bawili – aż szkoda, że kolejny sylwester dopiero za rok...

W ostatnią noc roku parkiet w klubie PACC w Webster ani na chwilę nie świecił pustkami – ale trudno się dziwić, skoro do tańca grał zespół Vademecum z Connecticut. Tanecznych rytmów nie zabrakło także w klubie PNI w Worcester, gdzie o oprawę muzyczną zadbał zespół WindStar.

Lokalną Polonię – i nie tylko – na bal sylwestrowy zaproszono w Salem, a organizatorem noworocznej zabawy było Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia. Bal sylwestrowy odbył się też w Parku Piłsudskiego w Holyoke, gdzie Nowy Rok przywitano lampką szampana, a dobrą zabawę goście uwiecznili na zdjęciach, pozując na tle złotego napisu „2020”, ozdobionego złotymi, białymi i czarnymi balonami.

Również w Rhode Island bawiono się doskonale. Zabawy sylwestrowe odbyły się w Centrum Parafialnym św. Józefa w Central Falls, gdzie uczestników imprezy do tańca porywał DJ Żaba oraz w Centrum Parafialnym św. Stanisława w Woonsocket.

Mamy nadzieję, że nowy 2020 rok przyniesie wszystkim naszym Czytelnikom wiele dobrych chwil i nie zabraknie w nim okazji do zabawy, a my przez kolejny rok będziemy mogli relacjonować te wydarzenia na łamach „Białego Orła”.  

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com