Massachusetts

poleć serwis drukuj

Kiermasz świąteczny Fundacji Kultury Polskiej w Bostonie

12-13-2019

Od lewej: Andrzej...
W kiermaszu wziął...
Podczas kiermaszu...

W niedzielę, 8 grudnia, w sali Jana Pawła II w Centrum Parafialnym przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie odbyła się kolejna edycja kiermaszu świątecznego, organizowanego co roku przez Fundację Kultury Polskiej w Bostonie we współpracy z parafią Matki Bożej Częstochowskiej.

Podczas kiermaszu można było kupić świąteczne ozdoby i stroiki, prezenty pod choinkę oraz polskie potrawy. Największą atrakcją była wielka loteria choinkowa, podczas której wszystkie losy wygrywały! Dzieci ucieszyła także wizyta Świętego Mikołaja i możliwość zrobienia sobie z nim pamiątkowych zdjęć.

Podczas tegorocznego kiermaszu w sposób szczególny wspominano śp. Lilę Prończuk, która przez lata wraz z mężem Andrzejem (prezesem Fundacji) i członkami Fundacji to wydarzenie z wielkim zaangażowaniem przygotowywała.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com