Massachusetts

poleć serwis drukuj
Podczas kiermaszu...

Świąteczny kiermasz w Bostonie

12-02-2019

W niedzielę, 8 grudnia, w godz. 10:30 – 14:00 w sali Jana Pawła II w Centrum Parafialnym przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie odbędzie się kolejna edycja kiermaszu świątecznego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Polskiej w Bostonie we współpracy z parafią Matki Bożej Częstochowskiej.

Podczas kiermaszu jak co roku będzie można zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby i stroiki. To też świetna okazja, by kupić coś wyjątkowego na prezent dla rodziny lub znajomych. Dostępne będą tradycyjne potrawy kuchni polskiej, które można kupić już z myślą o wigilijnej kolacji. Największą atrakcją będzie wielka loteria choinkowa, podczas której wszystkie losy będą wygrane!

Tego dnia swoją wizytę zapowiedział także wyjątkowy gość – św. Mikołaj! – z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kiermasz świąteczny jak co roku będzie nie tylko okazją do kupienia wigilijnych potraw, dekoracji i prezentów, ale też do spotkania w polonijnym gronie. A tegoroczny kiermasz będzie wyjątkowy, bowiem członkowie Fundacji Kultury Polskiej pragną upamiętnić śp. Lilę Prończuk, która przez lata wraz z mężem Andrzejem (prezesem Fundacji) i członkami Fundacji to wydarzenie pieczołowicie i z wielkim sercem przygotowywała. Teraz już będzie patrzyła na ten kiermasz z wysokości nieba, ale warto wierzyć, że stamtąd na pewno będzie te poczynania nadal wspierała.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com